W gwiazdach możemy odszukać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Astrologia to tak wszechstronna dziedzina, że może być ratunkiem w różnych kwestiach. Jest w stanie nie tylko ukierunkować nasze życiowe wybory, ale również podpowiada, jakie ubrania nam pasują, które perfumy są dla nas najlepsze, a także jaki makijaż warto wykonać. Okazuje się, że ten ostatni może być podyktowany nie tylko typem urody, ale właśnie datą urodzin. Z tego powodu makijaż a znak zodiaku to temat, który warto zgłębić. Być może właśnie astrologiczny make-up pomoże w wyborze najlepszego kosmetyku, który podkreśli nie tylko urodę, ale również charakter.

Makijaż a znak zodiaku – Baran

Zodiakalny Baran to osoba, która przyszła na świat między 21 marca a 19 kwietnia. Horoskop makijażowy jest w jej przypadku dość jednoznaczny. Baran ma ambicje i krok po kroku dąży do obranych celów. Ma ogromną pewność siebie, która jest widoczna także w makijażowych wyborach. Pomimo że Baran lubi kreować i zmiany są stale obecne w jego wyglądzie, to istnieje też ponadczasowy przebój – czerwona szminka. Ten jeden kosmetyk do makijażu w przypadku tego znaku zodiaku nie tylko podkreśla pewność siebie, ale zyskuje zupełne nowe oblicze. Silny charakter Barana sprawia, że ogniste usta wyglądają świetnie absolutnie do wszystkiego.

Makijaż a znak zodiaku – Byk

Byk świętuje urodzimy pomiędzy 20 kwietnia a 20 maja. Położenie gwiazd w tym okresie narodzin wywiera ogromny wpływ na to, kim jest. Zodiakalny Byk to osoba, która twardo stąpa po ziemi i jeszcze mocniej jest w niej zakorzeniona. Z tego powodu życiowe wybory nie pozostają bez związku z planetą, z którą czuje tak silną więź. Krótko charakteryzując Byka należy zatem podkreślić jego przywiązanie do natury, które jest chociażby widoczne w zamiłowaniu do kolorów ziemi. Brązy, beże czy zielenie idealnie pasują nie tylko do tego jaki jest na zewnątrz, ale przede wszystkim współgrają z jego wnętrzem. W kosmetyczce Byka nie może zatem zabraknąć między innym bronzera, którym będzie mógł ozdobić policzki.

Makijaż a znak zodiaku – Bliźnięta

Zodiakalne Bliźnięta obchodzą urodziny między 21 maja a 20 czerwca. Z uwagi na ten przedział czasu są osobami o dość ekspresyjnej naturze. Jaki makijaż pasuje do Bliźniąt, biorąc pod uwagę właśnie te astrologiczne uwarunkowania? Ten znak zodiaku daje ma mnóstwo świetnych pomysłów, które dodatkowo łączą się z potrzebą ich uzewnętrzniania. Z tego powodu Bliźnięta nie celują w minimalistyczny makijaż.

W ich przypadku świetnie sprawdzą się np. palety szminek z mocnymi kolorami. Dzięki temu w zależności od nastroju i chwilowego przypływu nowych pomysłów będą w stanie szybko reagować i zmieniać swój wizerunek.

Makijaż a znak zodiaku – Rak

Raki obchodzą urodziny pomiędzy 21 czerwca a 22 lipca. Astrologia ma w ich życiu ogromne znaczenie. Data urodzin we wskazanym przedziale czasu bardzo mocno wpływa na całe życie zodiakalnego Raka. Nie ucieknie on przed tym, że z góry jest ogromnym romantykiem. Bajkowe wizje snute na przyszłość, patrzenie na świat przez różowe okulary i myślenie o niebieskich migdałach mocno odciskają się na wyborach zakupowych, a w konsekwencji na jego wyglądzie. Z tego powodu delikatna, subtelna i romantyczna szminka w różowym kolorze idealnie odpowiada potrzebom tego znaku zodiaku.

Makijaż a znak zodiaku – Lew

Lew to wyjątkowy znak zodiaku. Osoby urodzone pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia to prawdziwi szczęściarze. Ich podejście do świata jest przepełnione optymizmem i pozytywną energią. W efekcie zodiakalny Lew potrafi cieszyć się nawet z drobiazgów i odkrywać w każdej sytuacji jej najlepsze strony. Ogromny entuzjazm Lwa jest widoczny także w jego wyglądzie. Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają kolory. Jest to widoczne nie tylko w stylizacjach, ale również w makijażu Lwa. Idealnym wyborem może być kolorowa szminka, eyeliner lub cienie do powiek. Każdy może wybrać wedle uznania lub dodatkowo je połączyć. Kolorowe cienie do powiek, które są teraz jednym z przebojów mogą być ciekawym punktem wyjścia.

Zobacz także:

Makijaż a znak zodiaku – Panna

Zodiakalna Panna świętuje swoje urodziny między 23 sierpnia a 22 września. Jej podejście do życia można podsumować w bardzo prosty sposób – jest racjonalna. Do tego Panna jest obdarzona niezwykłą zdolność do dostrzegania najdrobniejszych szczegółów. O ile w różnych dziedzinach życia to może być zaleta lub przekleństwo, to w kwestii mody i makijażu jest to niezaprzeczalnie ogromny plus. Dzięki temu wyczuciu makijaż Panny może być dość prosty. Wystarczy mu jeden ciekawy akcent, który nada charakteru całości. Idealnie w tej roli sprawdza się czarny eyeliner.

Makijaż a znak zodiaku – Waga

Osoby spod znaku Wagi przyszły na świat między 23 września a 22 października. Dzięki dacie urodzenia w tym przedziale czasu kierują się w życiu bardzo prostą zasadą, że mniej znaczy więcej. Ich codzienność wypełnia harmonia, która jest widoczna nie tylko w kwestii spraw osobistych, ale również pod kątem wyglądu. Wyważony i spójny makijaż Wagi świetnie podkreśla nie tylko jej urodę, ale również osobowość. Z tego powodu nie potrzebuje ona wiele. Kilka najpotrzebniejszych kosmetyków do makijażu zdecydowanie wystarczy w jej kosmetyczce. Idealnie sprawdzi się w niej chociażby podkład, który będzie stanowił bazę.

Makijaż a znak zodiaku – Skorpion

Skorpion świętuje urodziny pomiędzy 23 października a 21 listopada. Osoba spod tego znaku zodiaku ma dość nietypowy charakter. Z jednej strony jest odważna i silna, a z drugiej tajemnicza i skryta. Do tego jeszcze gdzieś po środku należy wymienić aktywność, która także idealnie oddaje podejście Skorpiona do życia. Jak zatem w tym przypadku dobrać makijaż do znaku zodiaku? Skorpiony zawsze są w gotowości, żeby uciec od przytłaczającego je towarzystwa innych osób. Z tego powodu na liście modowych hitów dla tego znaku zodiaku są okulary przeciwsłoneczne, dzięki którym może być incognito. Jeżeli przenalizuje się zaś biżuterię a znak zodiaku, to okaże się, że wybór pada na zegarek, który może być przydatny podczas wymyślenia wymówki, kiedy chce się oddalić. W makijażu też stawiają na efekt maskujący. Każdy produkt z efektem soft focus sprawdzi się idealnie.

Makijaż a znak zodiaku – Strzelec

Strzelec to znak zodiaku, który obchodzi urodziny pomiędzy 22 listopada a 21 grudnia. Położenie gwiazd w momencie jego narodzin obdarzyło go ogromem pasji, którą idąc przez życia odczuwa wiele razy na różnych polach. Z tego powodu Strzelec ciągle próbuje nowych rzeczy. Horoskop makijażowy w tym przypadku jest zatem jasny. To kolejna możliwość do codziennych eksperymentów. Te mogą odbywać się na wielu polach.

Jednym z nich jest konturowanie twarzy. Dzięki temu Strzelec może wypróbowywać na swojej twarzy nowe triki makijażowe i stale się rozwijać.

Makijaż a znak zodiaku – Koziorożec

Zodiakalny Koziorożec urodził się pomiędzy 22 grudnia a 19 stycznia. Osoby spod tego znaku to konserwatyści. Dotyczy to nie tylko poglądów, ale również decyzji zakupowych. Wizerunek Koziorożca opiera się na klasycznym podejściu do tematu mody i urody. Ponadczasowe hity i wysoka jakość to najważniejsze kwestie. Z tego powodu zakup błyszczyka, który jest modnym przebojem z lat 2000. lub kolorowych cieni nie pasuje do Koziorożca. Zamiast tego wystarczy mu maskara. Tusz do rzęs prosto z horoskopu makijażowego sprawdzi się idealnie.

Makijaż a znak zodiaku – Wodnik

Osoby spod znaku Wodnika świętują swoje urodziny pomiędzy 20 stycznia a 18 lutego. Ich naturę można opisać w bardzo prosty sposób. Wodnik to prawdziwy artysta. Jego twórcze podejście do wielu tematów i ogromna kreatywność sprawiają, że nie musi interesować się bieżącymi trendami w makijażu. Zdecydowanie chętniej przeprowadzi eksperymenty i postawi na coś oryginalnego. Z tego powodu w przypadku Wodnika najlepiej sprawdzają się palety, który nie ograniczają go do jednego koloru, który w efekcie pomógłby w stworzeniu dość minimalistycznego make-upu. Różnorodne odcienie sprawią, że osoba spod tego znaku zodiaku wyczaruje coś niezwykłego.

Makijaż a znak zodiaku – Ryby

Ryby to osoby, które urodziły się w okresie od 19 lutego do 20 marca. Narodziny w tym przedziale czasu sprawiły, że ich podejście do życia można podsumować w jeden sposób – lubią płynąć z prądem. Oznacza to, że nowe trendy w modzie i makijażu za każdym razem wywierają wpływ na decyzje, które odnośnie swojego wyglądu podejmują Ryby. Dzięki temu bardzo łatwo znaleźć dla nich idealne rozwiązania. Wystarczy po prostu zapoznać się z największymi przebojami sezonu. Tym razem jest ich wiele, ale makijaż dla Ryb wcale nie musi bazować na nich wszystkich. W zupełności wystarczy jeden z sezonowych hitów. Kolorowy eyeliner, który zastąpi na linii wodnej oka czarną kreskę, będzie idealnym wyborem.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.