W 12 odcinku zajrzeliśmy do pracowni projektantów, zobaczyliśmy proces tworzenia kolekcji, poznaliśmy inspiracje uczestników. Mentor Tomek Ossoliński udzielił projektantom ostatnich wskazówek, a Kasia Sokołowska pomogła podczas castingu i przymiarek. Przygotowania do pokazu szły pełną parą. Ale nie ma tak łatwo. Na gwiazdy pokazu finałowego organizatorzy wybrali trójkę telewizyjnych osobowości o androgynicznej urodzie: Mateusza Magę- uczestnika IV edycji Top Model, gwiazdę X-Factora Michała Szpaka i Madoxa z Mam Talent. Jak sobie poradzili?

Zadanie odcinka

Niestety skończone projekty zobaczymy dopiero za tydzień podczas finałowego pokazu. Michał współpracował z Madoxem, Patryk z Michałem a Ania postawiła na doświadczonego w modelingu Mateusza, który dostarczył uczestnikom sporo radości podczas przymiarek. Madox nie był zadowolony ani z projektu jaki przygotował dla niego Michał, ani z poziomu przygotowanej przez niego kolekcji. Po długich dyskusjach Ani i Mateuszowi udało się osiągnąć projektowy kompromis. Najlepiej pracowało się Patrykowi z Michałem Szpakiem- dostał wolną rękę i dobrze wczuł się w klimat wizerunku z lat 70. do którego Michał konsekwentnie zmierza już od jakiegoś czasu. Naszym zdaniem problem tego outfitu to brak spójności z organiczną, kolorową kolekcją przygotowaną przez niego na finał No ale cóż... Poczekajmy co powiedzą jurorzy.

Co wiemy o kolekcjach?

Ania

Przygotowała seksowną, odrywającą dużo ciała kolekcję utrzymaną w kolorach, które sama nosi na co dzień- czerni, czerwieni i szarości. Część projektów pokryła substancją przypominającą sylikon uzyskując w ten sposób autorską tkaninę budzącą skojarzenia ze smołą.

Michał

Zobacz także:

Proste formy, nowoczesne fasony, świeże kolory. Kolekcja Michała w pracowni wyglądała na najbardziej wykończoną. Ciekawie połączył tkaniny- techniczne pianki, laminaty, plastiki, jedwabie. Pierwsze skrzypce zagrały geometryczne aplikacje przewijające się przez całą kolekcję.

Patryk

Inspirował się bakteriami pod mikroskopem. Stworzył kolorową kolekcję, w której pierwsze skrzypce zagrały frędzle i hafty. Dominowały długie, masywne ubrania w różach, pomarańczach i fioletach. Patryk sporo się napracował nad ręcznym stworzeniem tkanin z cienkich nitek.

Już za tydzień

Ostatnie starcie! Gościem specjalnym odcinka będzie supermodelka Karolina Kurkova. Jurorzy zdecydował kto zasłużył na zwycięstwo i nagrody. A my poznamy zwycięzcę! Chociaż mamy swój typ... Wy też? :)

 

kamila wagner