Punkt G – gdzie się znajduje?

Zanim przejdziemy do tego, gdzie znajduje się punkt G, sprawdźmy, czym on właściwie jest. Otóż jest to mocno unerwione miejscem w waginie, a coraz częściej można się spotkać z tezą, że to nie guziczek, ale cała mocno unerwiona strefa. Znajduje się ona w pochwie, dokładnie na przedniej jej ściance. Stymulowanie punktu G powoduje, że kobieta może osiągnąć orgazm, pełną satysfakcję z seksu.

Czy wiecie, że odkrycie punktu G (punkt Gräfenberga, nazwa ta funkcjonuje od 1981 roku, nadano ją po śmierci odkrywcy, a ten zmarł w 1957 roku) zawdzięczamy niemieckiemu ginekologowi? To właśnie lekarz Ernst Gräfenberg dokonał przełomowego odkrycia dla kobiecej seksualności. Odkrył punkt, który – według niektórych – stanowi odpowiednik męskiej prostaty. Określił on, że punkt G znajduje się mniej więcej między jedną trzecią a połową głębokości pochwy. Związane są z tym jednak spore kontrowersje, bowiem mówi się, że... nie wszystkie kobiety mają strefę G. Spór więc o tym, czy istnieje ona naprawdę, warto pozostawić naukowcom, a samej nauczyć czerpać z seksu jak najwięcej przyjemności.

Strefy erogenne u kobiet - jak działają i gdzie znaleźć czułe miejsca na kobiecym ciele?

Punkt G – jak go znaleźć?

Wiedząc już, co to jest punkt G, gdzie jest mniej więcej położony, przystąpmy do tego, aby dowiedzieć się, jak go znaleźć? Być może łatwiej by było powiedzieć, jak wyczuć punkt G? Jest on wyczuwalny w pochwie kobiety jako niewielkie zgrubienie.

Poszukiwania punktu G najlepiej przeprowadzić metodą palpacyjną, czyli po prostu palcami. Najłatwiej to zrobić dłonią skierowaną ku górze, przy użyciu palca środkowego i wskazującego, złączonych ze sobą. Najpierw delikatnie wsuwamy palce do wejścia pochwy, kierując je ku przedniej jej części i uciskamy w górę. Punkt po punkcie szukamy charakterystycznego guziczka. Jeśli trafisz na szorstki fragment ściany pochwy, a kobieta zacznie wyraźnie odczuwać podniecenie graniczące z rozkoszą seksualną, to jasny sygnał, że dotarło się do celu.

Niekiedy na pytanie o to, jak odnaleźć punkt G, najlepiej odpowiedzieć: oralnie, językiem. Znajduje się on tuż przy wejściu do pochwy, dlatego przy pieszczotach oralnych można spróbować go namierzyć i pieścić w ten sposób. Najłatwiej szukać punktu G u kobiety, kiedy jest już podniecona, a strefa ta dodatkowo nabrzmiała krwią. Zacznijcie zatem od pieszczot, które cię pobudzą. Wtedy punkt G staje się nieco większy i po prostu łatwiej będzie go odnaleźć.

5 gadżetów erotycznych, w które warto zainwestować. Oto bestsellery gwarantujące seksualną satysfakcję

Punkt G – jak wygląda?

Chcesz wiedzieć, jak wygląda punkt G? Czasem można spotkać się z jego przyrównywaniem do małego guziczka, przycisku zlokalizowanego na ścianie pochwy. Na powierzchni jest on nieco szorstki, co z pewnością ułatwia jego odnalezienie tym kobietom i ich partnerom lub partnerkom, którzy jeszcze tego nie uczynili.

Punkt G nie jest zbyt duży, ponieważ jego powierzchnia to zaledwie 1 cm kwadratowy. Kobiecy punkt G pod wpływem umiejętnej stymulacji powoduje, że kobieta zaczyna gwałtownie odczuwać seksualną przyjemność.

Zobacz także:

Punkt G – jak go pieścić?

Mając pewność, gdzie znajduje się punkt G, można przystąpić do jego pieszczenia. Jak stymulować punkt G? Można go masować, naciskać, stopniowo zmieniając wykorzystywaną do tego celu siłę nacisku. Znakomite efekty w postaci zwiększonej satysfakcji z pożycia kobieta może osiągnąć przy stymulowaniu punktu G językiem.

Podczas seksu także jest możliwe pieszczenie punktu G. Najlepszą ku temu pozycją jest pozycja na pieska, ponieważ czubek penisa może uderzać w punkt z odpowiednią siłą, a dzięki temu odczucia kobiety stają się zwielokrotnione. Pozycja na łyżeczkę, kiedy mężczyzna dokonuje penetracji, leżąc za kobietą, także pozwala na stymulowanie punktu G.

Za ciekawostkę możesz uznać fakt, że kobietom, u których nie łatwo jest odnaleźć punkt G lub po prostu jest on tak umiejscowiony, że partner w praktyce nie może tego zrobić, można wykonać zabieg ginekologii plastycznej – augmentację punktu G. Taki zabieg polega na zwiększeniu powierzchni punktu G. Odbywa się on poprzez wstrzyknięcie określonej substancji. Efektem zabiegu jest to, że przednia ścianka pochwy staje się bardziej wrażliwa na wszelkie odczuwalne bodźce oraz bardziej uwydatniona, dlatego punkt G łatwiej wówczas można znaleźć.