Wymagania dotyczące wyglądu, a przede wszystkim  tego, jak powinny wyglądać nasze ciała, są coraz bardziej wyśrubowane. Co ciekawe, ten niezdrowy trend dosięga także ciężarnych i kobiet, które właśnie powitały swoje maleństwa na świecie. I faktycznie – wewnętrzny przymus błyskawicznego powrotu do formy sprzed ciąży, nakręcany presją ze strony mediów, znany jest każdej świeżo upieczonej mamie. Na szczęście coraz częściej możemy liczyć na wsparcie znanych osób, które mają duży posłuch. Takiej fali hejtu ostro sprzeciwiła się modelka Candice Swanepoel, aniołek Victoria’s Secret, która niecałe dwa tygodnie temu powitała na świecie swoje drugie dziecko, synka Ariela.

ZOBACZ TAKŻE: Naucz się pozować do zdjęć w bikini jak Candice Swanepoel >>>

Do sieci trafiły zdjęcia gwiazdy z rodzinnego wypadu na plażę i na falę krytyki nie trzeba było długo czekać. Ale Candice zdecydowanie się temu sprzeciwiła.

To ja 12 dni po porodzie. Jeśli chcecie mnie skrytykować, najpierw przyjrzyjcie się sobie. Jesteśmy wobec siebie takie surowe i często okrutne. Standardy piękna narzucone kobietom są bezwzględne i naprawdę nie czuję się nieswojo pokazując, jak wyglądam po narodzinach syna. Właściwie to to jestem z tego dumna  - nosiłam go pod sercem przez 9 miesięcy i mam głębokie przekonanie, że mam prawo czuć się dobrze z tym jak wyglądam, nawet jeśli jestem modelką. I proszę, dajcie mi się w spokoju nacieszyć plażą.     

Jak można się domyślić, modelka wygląda obłędnie. Faktycznie na zdjęciach widoczny jest niewielki brzuszek, ale gołym okiem widać, że komentujący nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda ciało kobiety po porodzie (a Candice naprawdę idzie na rekord – KAŻDA młoda mama oddałaby wiele, żeby tak wyglądać po ciąży i to w tak krótkim czasie. Nawet więcej - niejedna dziewczyna, która nawet nie myśli o powiększeniu rodziny, chętnie by się ze Swanepoel zamieniła.  

Nie będę ukrywać tego, jak wyglądam tylko dlatego, że ludzie maja nierealistyczne oczekiwania wobec kobiet. My dajemy życie. A Wy, co potraficie? Dziewczyny, to  dotyczy nas wszystkich, miejmy dla siebie więcej sympatii i wyrozumiałości.

Podpisujemy się pod tym obiema rękami. Brawo, Candice!

ZOBACZ TAKŻE: Mężowie i faceci aniołków Victoria's Secret >>>