Niech podniosą rękę do góry Ci, którzy po obejrzeniu "Titanica" z Kate Winslet i Leonadro DiCaprio marzyli o podróży na wrak legendarnego statku! Wygląda na to, że niektóre marzenia się spełniają, ponieważ podróż na zatopiony pokład "Titanica" będzie możliwa! Na czym dokładnie będzie to polegać?

Londyńskie biuro podróży Blue Marble Private ogłosiło, że w 2018 roku uruchomi możliwość wykupienia ośmiodniowej wycieczki, w czasie której uczestnicy zanurkują głęboko pod wodę, by zobaczyć zatopiony wrak legendarnego statku. Podróż rozpocznie się na Nowej Fundlandii, wyspie położonej u wschodnich wybrzeży Ameryki Północnej. Uczestnicy zostaną przetransportowani przy pomocy śmigłowca lub wodolotu na jacht, który znajdować się będzie dokładnie w miejscu katastrofy z 14 kwietnia 1912 roku.

Stamtąd, wszyscy członkowie wycieczki zostaną przetransportowani głęboko pod wodę w specjalnie do tego stworzonej kapsule. Nad budową łodzi podwodnej, która zrobiona została z tytanu i włókna węglowego pracował zespół ekspertów. Dzięki tej innowacyjnej maszynie uczestnicy będą mogli zobaczyć wnętrze wraku "Titanica", w tym również nigdy wcześniej nie widziany szkielet legendarnych schodów.

Podróż pod wodę trwać będzie przez cały dzień i noc. Po wycieczce organizowane będą wykłady i dyskusje, które nakreślą uczestnikom dokładne fakty legendarnej katastrofy. Niestety, aby wziąć udział w takiej przygodzie trzeba będzie długo oszczędzać. Koszt wycieczki wynosi ponad sto tysięcy dolarów. Jak myślicie, znajdą się chętni na wzięcie udziału w tak kosztownej wyprawie?