Dorota Gardias kolejny raz musi walczyć o swoje zdrowie. W ubiegłym roku wraz ze swoją 7-letnią córką dziennikarka zmagała się z koronawirusem - choroba miała ciężki przebieg w jej przypadku. Teraz u gwiazdy wykryto nowotwór piersi. 

Dorota Gardias ma nowotwór piersi

Prezenterka podzieliła się informacjami na temat swojego stanu zdrowia w rozmowie z magazynem „Party”. Przyznała, że od pewnego czasu zauważała tkliwość i ból w piersi, jednak był on dość delikatny, dlatego nie podejrzewała, że to coś poważnego. Cóż, wiele z nas lekceważy takie subtelne objawy choroby, nie chce wyjść na hipochondryczkę czy hipochondryka. Ale zdrowotna czujność i regularne konsultacje naszych obaw ze specjalistką czy specjalistą jak najbardziej są wskazane i nie są przesadą! Lepiej upewnić się, że nic nam nie jest i spać spokojnie. A jeśli jednak coś nam dolega, to przecież im wcześniej wykryjemy chorobę, tym większe szanse na powodzenie leczenia.

W lipcu Dorota Gardias szczęśliwie zgłosiła się na badanie USG. Wykazało ono, że w jednej z piersi ma centymetrowy guz. Usłyszała diagnozę: nowotwór i została skierowana do poradni onkologicznej.

Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami – powiedziała w „Party” Dorota Gardias.

Stan zdrowia Doroty Gardias

Diagnoza, którą usłyszała dziennikarka, była dla niej szokiem i ścięła ją z nóg. Od razu w jej głowie pojawiły się czarne myśli. Nic dziwnego. Na szczęście jednak trafiła pod opiekę specjalistek i specjalistów, którzy podjęli szybkie działanie oraz uspokoili ją, że to zmiana we wczesnym stadium. Dorotę Gardias czeka operacja wycięcia guza pod koniec września. 

Na szczęście [rokowania - przyp. red.] są bardzo dobre. Operację będę miała na koniec września. Po wynikach histopatologii będzie wiadomo, jak dalej ma przebiegać leczenie – opisała dziennikarka.

Informacja o chorobie sprawiła, że Dorota Gardias postanowiła zwolnić, zająć się sobą i rodziną, realizować odkładane na później marzenia - jak choćby otwarcie na Roztoczu agroturystyki do spółki z braćmi. 

Profilaktyka ratuje życie!

Dorota Gardias przyznaje, że podzieliła się swoją historią, aby uzmysłowić innym kobietom, jak ważne jest regularne badanie się, wykonywanie USG piersi raz do roku, jeśli nawet nic nas nie niepokoi. Warto także wykonywać autobadanie piersi co miesiąc. A jeśli tylko zauważymy jakiekolwiek zmiany, ból, wydzielinę, to nie czekajmy - umawiajmy się na konsultację lekarską! I przypominajmy o badaniach także bliskim wam kobietom. Dorota, od kiedy usłyszała diagnozę, zachęca przyjaciółki, jak i wszystkie kobiety, by umówiły się na mammografię czy inne badanie pod kątem raka piersi.

Róbcie je [badania - przyp. red.]  i nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć – apeluje Dorota Gardias na łamach „Party”.