Ida Nowakowska to nie tylko gwiazda programów telewizji TVP, tancerka, ale również aktorka. Na swoim koncie ma już kilka niewielkich ról, m.in. w filmie Poza zasięgiem ze Stevenem Seagalem w roli głównej, Sala samobójców Jana Komasy czy ostatnio w obrazie Czyściec. A już wkrótce do kin wejdzie film Wyszyński – zemsta czy przebaczenie opowiadający o powstańczych losach kardynała Stefana Wyszyńskiego, jednego z najsłynniejszych polskich duchownych. W obrazie w reżyserii Tadeusza Syki Ida Nowakowska dostała dość zaskakującą rolę. 

Ida Nowakowska zagrała w nowym filmie. W kogo się wcieliła?

W filmie Wyszyński – zemsta i przebaczenie Ida Nowakowska wcieli się w… zakonnicę. I to w zasadzie wszystko, co na ten moment wiemy o jej postaci. Na pewno będzie ona blisko bohaterki granej przez Małgorzatę Kożuchowską, czyli Matki Róży Czackiej. Zaś główna rola, czyli kardynała Stefana Wyszyńskiego przypadła Ksaweremu Szlenkierowi, którego możecie kojarzyć z serialu Netflixa Kierunek: Noc (Into the Light) z roli Jakuba. Ten belgijski serial z 2020 roku spotkał się z pozytywnym odbiorem widzów, w związku z czym platforma Netflix zdecydowała o jego kontynuacji. A obok Ksawerego zobaczymy w niej m.in. Borysa Szyca

„Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” – kto jeszcze znalazł się w obsadzie? 

W filmie Wyszyński – zemsta i przebaczenie zagrali także Marcin Kwaśny (Pilecki, Kamerdyner, Stulecie Winnych), Adam Fidusiewicz (Czas honoru – Powstanie, W pustyni i w puszczy), Agnieszka Kawiorska (Pitbull. Ostatni pies, Katyń), Robert Czebotar (Legiony, Ludzie i Bogowie), Lech Dyblik (Wołyń, Pod Mocnym Aniołem), Jan Marczewski (Piłsudski, Gorzko, gorzko!), Wojciech Sukiennik (Szpital, Policjantki i policjanci), Mariusz Drężek (Magnezja, Pół wieku poezji później) i ks. Dominik Chmielewski. 

Premiera filmu Wyszyński – zemsta i przebaczenie zaplanowana jest na 17 września 2021 roku