Pewne duety to dobry pomysł na każdy sezon. Przez okrągły rok nie rozstajemy się chociażby z jeansami. W zależności od pory roku zmienia się jednak pasujące do nich obuwie. Tym razem sprawdzamy, jakie buty noszą Skandynawki do jeansów jesienią. W ich zestawach powtarza się co najmniej 5 modeli, które łączy nie tylko minimalistyczny design, ale jeszcze wygoda. Wszystkie z wybranych par są bowiem obuwiem na płaskiej podeszwie. Za punkt wspólny można uznać też kolorystykę. Najczęściej bowiem skandynawskie fashionistki stawiają na czarne buty. Brązy jednak nie są tu całkiem wykluczone. Do złotej pory roku pasują jak ulał i depczą tym najbardziej popularnym po piętach.

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów jesienią – Baleriny do jeansów

Kiedy pisaliśmy o tym, jakie buty noszą Francuzki do jeansów jesienią, to jedną z najbardziej oczywistych par były baleriny. Fashionistki znad Sekwany nie mają jednak na nie wyłączności. Baleriny połączone z jeansami to także duet z jesiennych stylizacji Skandynawek. Najczęściej w takim zestawieniu pojawiają się konkretne modele. Czarne baleriny z okrągłymi noskami i niebieskie jeansy z szerokimi nogawkami. Spodnie mogą opadać na buty lub mieć wywinięte mankiety wedle uznania. Tak minimalistyczny dół można połączyć z dowolną górą. Skandynawskie fashionistki jednak i w tym przypadku trzymają się zasady, że mniej znaczy więcej. Prostota jest w tym przypadku punktem wyjścia za każdym razem.

 

 

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów jesienią – Loafersy do jeansów

Proste i wygodne buty na jesień to opis, który pasuje do loafersów. Skandynawki sięgają po nie za każdym razem wraz z nadejściem tej pory roku. Zresztą tak na dobre to nie rozstają się z nimi już od wiosny. Ich potencjał sprawia, że łączą je z rozmaitymi ubraniami. Jeansy także nie są wykluczone. Denimowe spodnie pasują tu niezależnie od fasonu. Pomimo że Skandynawki upodobały sobie zwłaszcza te z luźnymi nogawkami, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w ich jesiennych outfitach pojawiły się fasony straight leg, rurki lub dzwony. Niezależnie od wyboru konkretnych spodni i butów te modele zawsze do siebie pasują. Zwłaszcza, kiedy wybierze się tak cenioną przez Skandynawki klasykę.

 

 

Zobacz także:

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów jesienią – Sneakersy do jeansów

Skandynawki nie stronią od sportowych trendów. Lubią dresy, legginsy i oczywiście sneakersy, które chętnie łącza także z jeansami. Ich casualowe stylizacje na jesień często bazują właśnie na takim zgranym duecie. Wybór obu elementów garderoby za każdym razem podyktowany jest przede wszystkim ich ulubionym minimalizmem. Oznacza to, że bardziej od sezonowych hitów interesuje je klasyka. Proste spodnie i buty, które często uchodzą wręcz za kultowe, to ich przepis na udaną stylizację na jesień. Para dobrze znanych sneakersów adidas, Nike czy New Balance w stonowanym kolorze w zupełności im wystarcza. Po prostu buty z szafy kapsułowej, które pasują do wszystkiego w każdym sezonie.

 

 

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów jesienią – Sztyblety do jeansów

Ulubione buty Skandynawek to modele, które łączy nie tylko minimalistyczny design. Kiedy sięgają już po nową parę, to zwracają uwagę również na wygodę. Z tego powodu w ich jesiennych stylizacjach częściej od botków na obcasie zobaczymy sztyblety. Model, który kilka lat temu wylansował dom mody Bottega Veneta, w szafkach na buty Skandynawek zagościł na dobre. Oznacza to, że numerem jeden są dość toporne sztyblety z wyższą cholewką i koniecznie na grubej podeszwie. Tego typu buty Skandynawki chętnie łączą z ulubioną parą jeansów. W większości przypadków oznacza to zatem nie zestawienie z rurkami, a modelem relaxed fit, który ma szerokie nogawki. W zależności od samych butów i spodni istnieje kilka trików stylizacyjnych. Można zrobić mankiet lub spróbować włożyć nogawkę w cholewkę. Efekt za każdym razem pasuje do skandynawskiego stylu.

 

 

Jakie buty noszą Skandynawki do jeansów jesienią – Śniegowce do jeansów

Kultowe śniegowce Emu i Ugg są zachwalane nie tylko jako buty na mrozy, ale modele całoroczne. Ten trend przed laty mocno lansowało wiele fashionistek. Nosiły śniegowce do szortów, minispódniczek i innych stylizacji na lato. Skandynawki nie idą w ich ślady, ale wyjmują śniegowce z pudełek na buty znacznie szybciej niż w wielu innych krajach, bo już jesienią. Wygodne buty, których noszenia prawdopodobnie wręcz nie mogą się doczekać, zestawiają w charakterystyczny dla siebie sposób – dodają je do minimalistycznych stylizacji. Nie jest zatem zaskoczeniem, że udany zestaw może bazować na połączeniu śniegowców i jeansów. Potem wystarczy góra z jesiennej szafy kapsułowej Skandynawek i gotowe.