Według wszystkich doniesień pierwsze dziecko Meghan Markle i księcia Harry'ego urodzi się na przełomie marca i kwietnia 2019 roku. A więc... już za moment! Wielka Brytania ze zniecierpliwieniem oczekuje przyjścia na świat kolejnego potomka rodziny królewskiej. Szczególnie, że pałac Buckingham w ostatnim czasie dostarcza mieszkańcom Wysp naprawdę sporo atrakcji (i nie ma to bynajmniej nic wspólnego z Brexitem).

Niemalże rok temu, bo 23 kwietnia 2018 księżna Kate Middleton urodziła swoje trzecie dziecko, księcia Louisa. Miesiąc później na Wyspach świętowano huczny ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego, a w październiku księżniczka Eugenia wyszła za mąż za Jacka Brooksbanka. Niebawem księżna i książę Sussex zostaną po raz pierwszy rodzicami, ale ich royal baby niestety do brytyjskiego tronu będzie miało bardzo daleko...
 

Które w kolejce do tronu jest dziecko Meghan Markle? I dlaczego nie otrzyma tytułu księcia lub księżniczki?

Królowa Elżbieta II rządzi niepodzielnie od 1952 roku, co oznacza, że w 2019 świętuje 67-lecie objęcia tronu. Tym samym jest najdłużej sprawującym władzę monarchą w historii Wielkiej Brytanii. 93-letnia królowa, która ma czworo dzieci, ośmioro wnucząt i 6 prawnucząt w momencie narodzin dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego po raz siódmy zostanie prababcią. Przy takiej liczbie krewnych, kuzynów i kuzynek, najmłodszy potomek rodziny królewskiej, który przyjdzie za moment na świat w kolejce do korony będzie dopiero 7. Dziś po Elżbiecie II na tronie zasiedliby kolejno: książę Karol, czyli jej najstarszy syn, następnie książę William, czyli najstarszy potomek Karola, a kolejno jego dzieci: książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis. Dopiero po nich na miejscu 6. znajduje się książę Harry i jego dziecko z małżeństwa z Meghan Markle uplasuje się tuż po nim. Tym samym książę Andrzej (syn Elżbiety II) spadnie na pozycję nr 8. Jeżeli para zdecyduje się na kolejnego potomka, zajmie on miejsce tuż za swoim starszym rodzeństwem. Wciąż nie wiadomo jednak, jakiej płci będzie maleństwo.

Nie wiadomo również, jaki dokładnie tytuł otrzyma. Niegdyś zgodnie z tradycją tytuł księcia należałby się wyłącznie najstarszemu synowi księcia Williama. Jego rodzeństwo otrzymałoby jedynie miano lady i lorda. Ale zgodnie z dekretem wydanym kilka lat temu przez królową Elżbietę II, wszystkie dzieci Kate i Williama z urodzenia staną się księciem lub księżniczką. Nie do końca dotyczy to jednak potomstwa Harry'ego. By dziecko księcia i Meghan Markle dostąpiło zaszczytu noszenia książęcego tytułu, królowa musiałaby wystosować specjalny i kolejny już dokument regulujący tę kwestię.

Meghan Markle podjęła kontrowersyjną decyzję dotyczącą swojego dziecka, która bardzo nie podoba się królowej
 

Płeć dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego to nadal wielka niewiadoma

Podobnie jak w przypadku Kate i Williama o tym, jakiej płci jest kolejny potomek rodziny królewskiej dowiemy się już po porodzie. Choć media wielokrotnie spekulowały na ten temat, nie ma żadnego twardego dowodu na to, czy będzie to chłopiec czy dziewczynka. Już podczas wizyty w Australii na komentarz jednego z fanów, który krzyknął iż ma nadzieję, że będzie to jednak dziewczynka, książę Harry odpowiedział: „Ja również”. Podchwyciły to tabloidy na całym świecie i uznały, że para spodziewa się właśnie córki, choć nie jest to w żaden sposób wiążący komentarz. Zresztą wszelkie wątpliwości w tym temacie rozwiała sama Meghan Markle, która na pytanie, jakiej płci spodziewa się dziecka odpowiedziała, że sami tego nie wiedzą. Postanowili zachować tę kwestię w tajemnicy i w nawet dla nich będzie to niespodzianka w dniu porodu. Niedawno jednak w jednym z wystąpień powiedziała, że „rośnie we mnie feministka”. Następnie zaczęła się tłumaczyć, że bez względu na płeć, swojemu dziecku będzie wpajać czym jest równość i tolerancja.

Niemniej o przyjściu na świat dziecka, jego płci oraz tego, jakie imię zostało dla niego wybrane, dowiemy się z oficjalnego komunikatu pałacu Buckingham.
 

Poród Meghan Markle – co wiemy?

Płeć dziecka Meghan Markle to wielka niewiadoma, podobnie jak dokładna data porodu. Jesteśmy jednak pewni, że kiedy księżna Sussex zostanie przewieziona do szpitala, doskonale będzie o tym wiedzieć już cały świat. Pewne jest jedynie to, że Meghan urodzi na przełomie marca i kwietnia, a przy porodzie będzie towarzyszyć jej mąż, książę Harry. Przyszli rodzice nie zdecydowali się jednak na placówkę, w której rodziła Kate Middleton. Wszystko dlatego, że para opuściła już pałac Kensington, który zamieszkiwała m.in. wraz z Williamem i jego rodziną, i przeprowadziła się do Frogmore Cottage pod Londynem. Dlatego zdecydowanie bliżej i bezpieczniej będzie, jeśli poród odbędzie się w najbliższym szpitalu. Ponoć padło na Frimley Park Hospital w Surrey. To tam Meghan urodzi swoje pierwsze dziecko.

Meghan Markle i książę Harry - wiemy, kogo wybrali na rodziców chrzestnych swojego dziecka!
 

Meghan Markle wycofuje się z życia publicznego w oczekiwaniu na poród

Nim jednak Meghan Markle urodzi swoje pierwsze dziecko, pora na zwolnienie tempa. Po wielu miesiącach aktywności, odnajdywania się w nowej roli księżnej Sussex, podróżach, spotkaniach i oficjalnych wydarzeniach czas na wyciszenie i przygotowanie się do nowej roli, a więc i na urlop macierzyński. Przyszła mama zdecydowała się wycofać z życia publicznego i do momentu porodu nigdzie nie zobaczymy już Meghan Markle. Poinformował o tym pałac Kensington. Ostatni raz Meghan w towarzystwie Harry'ego pojawiła się publicznie 11 marca na obchodach święta Wspólnoty Narodów. Jej ostatnią ciążową stylizację znajdziecie w galerii.

Myślicie, że Meghan Markle urodzi dziewczynkę czy chłopca?

Zobacz także: Meghan Markle w sukience z H&M. Zapłacicie za nią niewiele ponad 100 zł!