Trendy na jesień-zimę 2022/2023 to gotowa lista wskazówek, z której można skorzystać podczas szukania nowych elementów garderoby. Cały wachlarz inspiracji zaprezentowany podczas tygodni mody sprawia, że gotowe rozwiązania dotyczą absolutnie każdego detalu stylizacji. Z tego powodu opisujemy szczegółowo kolejne trendy, a zrobione przez nas podsumowania to ściągawka, której można użyć w każdym momencie. Do tej pory opisaliśmy między innymi najmodniejsze torebki na jesień-zimę 2022/2023. Teraz wciąż obracamy się w temacie dodatków i akcesoriów. Dlatego tym razem dokładnie przyglądamy się, jaka biżuteria jesień-zima 2022/2023 może być ciekawą opcją do wykorzystania w codziennych stylizacjach. Trend analizujemy od fotografii z wybiegów po modele z nowych kolekcji marek jubilerskich, które mogą od razu trafić do szkatułek na świecidełka.

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Perły

Ulubiona biżuteria Coco Chanel, która wciąż jest jednym ze stałych elementów kolekcji założonego przez nią domu mody, właściwie nigdy nie znika. Klasyczny sznur pereł to ponadczasowa opcja, która do tego stała się hitem unisex, o co mocno zadbał Harry Styles. Perły na jesień-zimę 2022/2023 to jednak nie tylko najpopularniejsze naszyjniki. Projektanci i projektantki mody wykorzystali drzemiący w nich potencjał właściwie na każdym możliwym modelu. Pierścionki z perłami to pomysł duetu Dolce & Gabbana. Choker wykończony tymi niezwykłymi ozdobami zaproponował Givenchy. Najpopularniejsze były jednak kolczyki z perłami, które pojawiły się w kolekcjach Versace, Erdem i Prabal Gurung.

Dolce & Gabbana Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Kryształki

Inspiracje stylem Y2K można dostrzec także w biżuterii. Królujące i wszechobecne w latach 2000. kryształki teraz ponownie są prawdziwym przebojem. Ten trend cechuje właściwie tylko jedna zasada – ma się błyszczeć. Mieniące się i lśniące szkiełka wpisują się zatem idealnie w dowolny model biżuterii – kolczyki, naszyjniki, pierścionki, bransoletki. Wskazówki czekają na fotografiach z pokazów Dolce & Gabbana, Givenchy, Isabel Marant, Simona Rocha, Miu Miu, Off-White i wielu innych. Ciekawych propozycji osadzonych w tym trendzie nie brakuje też w nowych kolekcjach polskich marek. Biżuteria od rodzimych brandów też robi wrażenie.

Simone Rocha Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Pierścionki XXL

Szukając wspólnych punktów dla biżuterii na jesień-zimę 2022/2023 można powiedzieć w modzie jest maksymalizm. Im większe ozdoby tym lepiej. Gigantyczne kolczyki, ogromne naszyjniki i wielkie bransoletki pojawiły się w wielu kolekcjach. Do rzadkości nie należały też pierścionki XXL. Okazałe perły, kamienie, kryształy i inne ozdoby dość często zdobiły palce modelek. Jeżeli zatem zastanawiasz się, jakie pierścionki będą najmodniejsze jesienią i zimą 2022/2023, to w tym przypadku rozmiar ma znaczenie. Potwierdzenie znajdziesz na fotografiach z kolekcji Dolce & Gabbana, Versace i Dior. Do tego warto podkreślić, że często taki duży pierścionek nie stanowił pojedynczej ozdoby. Kilka pierścionków noszonych obok siebie to także inspiracja z wybiegów.

Vesrace Fot. ImaxTree

Zobacz także:

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Kolczyki koła

Kolczyki koła nigdy nie znikają na dobre. Ulubiony model Jennifer Lopez jest ponadczasowy i jego pozycja nie jest niczym zagrożona. Wsparcie projektantów i projektantek mody może jednak zaowocować poznaniem dobrze znanych kolczyków na nowo. Liczy się każdy detal – wielkość, kolor i oczywiście sama forma. Dość spore złote koła w klasycznym wydaniu (gładkie) zaproponowała marka Hardware LDN. Na tym jednak nie koniec. Okazuje się bowiem, że w sezonie jesień-zima 2022/2023 najbardziej będzie się liczyła faktura. Rzeźbienia lub inne sposoby na zabawę formą będą ciekawym urozmaiceniem. Widać to na przykładzie pomysłów zaprezentowanych w kolekcjach Ndigo i LaQuan Smith.

LaQuan Smith Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Kolczyki frędzle

Biżuteria w sezonie jesień-zima 2022/2023 ma być mocno widoczna, ma być okazała, ma się błyszczeć. Idealnym połączeniem wszystkich tych wymogów są modne kolczyki z frędzlami. Zwisające łańcuszki lub inne chwosty świetnie prezentują się w ruchu i przyciągają spojrzenia. Największe wrażenie mogą zrobić te dodatkowo ozdobione kryształkami lub kamyczkami, ale klasyczne w wersji złotej i srebrnej też nie są wykluczone. Inspiracji z takimi kolczykami warto szukać w kolekcjach Elie Saab, Valentino, Elisabetta Franchi i Ulla Johnson. Off-White zachęca natomiast, żeby taki kolczyk nosić w pojedynkę. Trzeba przyznać, że nawet solo robi wrażenie, więc ta opcja z pewnością jest warta wzięcia pod uwagę.

Valentino Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Bransoletki bangle

Wyrazista i mocno zauważalna w stylizacjach biżuteria to także charakterystyczne bransoletki. Modeli na wybiegach pojawiło się sporo, ale najpopularniejszy był konkretny fason. Tym razem przebojem są bransoletki bangle. Jak dokładnie wygląda taka biżuteria? Chodzi po prostu o sztywne bransoletki – całe obręcze lub otwarte. Na wybiegach dość często powtarzał się nie tylko sam model, ale jeszcze związany z nim trik stylizacyjny. W tym przypadki im więcej tym lepiej. Dlatego bransoletki bangle najczęściej modelki nosiły po kilka. Można to zobaczyć wśród propozycji domów mody Chanel, Etro, Saint Laurent i Balmain.

Chanel Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Nausznice

Trendy biżuteryjne na jesień-zimę 2022/2023 pokazują, że w tym sezonie projektanci i projektantki mody bardzo mocno skupili się na kolczykach. Obok nich mocno widoczne były także nausznice. Niektóre tak okazałe, że nie pozwalały na założenie dodatkowo kolczyków, inne prezentowane właśnie w duecie. Jeżeli zatem nie masz przekłutych uszu lub chcesz dodatkowo ozdobić ucho, to nausznica będzie najlepszym rozwiązaniem. Propozycji w tym temacie dostarczą Bronx & Banco, Givenchy, Dior i wielu innych designerów i designerek. Na szczęście ciekawych opcji można szukać nie tylko u znanych domów mody, ale również u polskich marek, których produkty są na wyciągnięcie ręki.

Dior Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Chokery

Pośród wielu naszyjników na jesień-zimę 2022/2023, które zaprezentowano na wybiegach, bardzo wyróżniały się chokery. Ozdoby prezentowane blisko szyi przybierały rozmaite postaci, więc to kolejna wskazówka, którą możemy interpretować w bardzo luźny sposób. Ułatwieniem jednak mogą być konkretne modele z kolekcji domów mody. U których warto szukać podpowiedzi? Różnorodność tej jednej ozdoby najlepiej pozna się porównując chokery Miu Miu, Etro, Vivienne Westwood, Dolce & Gabbana, Bronx & Banco i Coach. Mamy tam przegląd metali, kamieni, kryształków, a nawet skórę.

Versace Fot. ImaxTree

[Biżuteria jesień-zima 2022/2023]: Łączenie złota ze srebrem

Jakiś czas temu pisaliśmy, że złoto coraz częściej ustępuje miejsca srebrnej biżuterii, ale jest także sposób, żeby pominąć kwestię trudnego wyboru. Łączenie ozdób w różnych kolorach stało się nie tylko neutralne, ale wręcz pożądane. Przekonaliśmy się o tym już w ubiegłych sezonach i widzimy wyraźną kontynuację w trendach biżuteryjnych na jesień-zimę 2022/2023. Biżuterię w wersji złoto-srebrnej lub pojawiające się obok siebie modele w dwóch różnych kolorach, były obecne na wybiegach podczas tygodni mody. Inspiracji w tym zakresie dostarczą looki z pokazów Lanvin, Sacai i Ports 1961.

Ports 1961 Fot. ImaxTree