Nów księżyca w lutym 2024

Księżyc w nowiu w Wodniku nastąpi 9 lutego o 23:59 czasu środkowoeuropejskiego. Zaledwie minutę później rozpocznie się Chiński Nowy Rok Smoka pełen energii zmian.

Są nowie, które pomagają w planowaniu nowych projektów i są też takie, które pozostają niezauważone. Ten będzie sprzyjał w działaniu i zajmowaniu się większymi celami. Czego chce i żąda księżyc w nowiu w Wodniku? Wolności, spontaniczności, zmian, nowych zasad, przełamywania barier. Do tego wszystkiego może dołączyć niespokojna, nerwowa energia, która może zmusić nas do zmiany planów w tym tygodniu lub przynieść nieoczekiwane zmiany.

Nów księżyca w lutym 2024 – po drugiej stornie strachu

Ten nów będzie czasem, w którym możesz spojrzeć na swoje życie i potencjał inaczej, bardziej prawdziwie. Chodzi o zupełnie nową wizję, bez narzuconych sobie barier. To szansa na zmianę swojego życia. Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała? Co byś zrobiła, gdybyś nie przejmowała się tym, co cię przeraża? Nów księżyca w Wodniku rzuci ci wyzwanie. Przekraczaj własne granice.

Energia wybiegającego w przyszłość, zbuntowanego Wodnika jest obecnie bardzo silna: w Wodniku znajdują się nie tylko Słońce i Księżyc, ale także Pluton i Merkury. Od 13 lutego również Mars, a od 16 lutego – Wenus. Więc wibracje tego nowiu będą rezonować przez długi czas. To najlepszy okres, aby przejąć inicjatywę, a to, co zaczniesz teraz, może potrwać do przyszłego roku.

Ogarnie cię silna, buntownicza energia. „Nudne”, „zwyczajne” i „jak zwykle” nie będą wchodziły w grę. Wymyślaj pomysły, zadawaj pytania. Powinnaś eksperymentować mentalnie, a być może znajdziesz nowe rozwiązania starych problemów. Czasami nowy początek oznacza po prostu rozwiązanie tego, z czym zmagamy się od dawna.

Nów księżyca w lutym 2024 – wyzwania

Energia Wodnika może być też nieco szorstka, nagła, bezlitosna. Może ponownie rozdrapać stare rany i przypomnieć o tym, co zrobiliśmy źle w przeszłości. Nie ma w tym nic złego. Da nam to szansę na rozwój. Daj swoim uczuciom trochę przestrzeni. Byle nie za dużo. Problemem tego nowiu jest też obecność Urana – planety rządzącej Wodnikiem. Przyniesie ona niespodzianki i niestabilność. Być może stanie się coś, co zmusi cię do ponownego przemyślenia sprawy lub całkowitej zmiany planów. Może to sprawić, że będziesz zniecierpliwiona i sfrustrowana. Z drugiej strony może to wywołać impulsywność. Jeśli wykorzystasz dobrą stronę tej sytuacji, pomoże ci ona zrezygnować ze starych nawyków. Z energią Urana najlepiej jest płynąć z prądem, dać się jej ponieść. Czasami trzeba zaufać procesowi, nawet jeśli nie wiesz jaki będzie wynik końcowy.

Na czym skupić się podczas nowiu księżyca w lutym 2024?

Zmiany

Gdy mówimy o zmianach, często chcemy od razu zobaczyć jej efekty. Ale nie zawsze jest to możliwe, ponieważ wiele zmian następuje stopniowo, krok po kroku, wymaga ciężkiej pracy i koncentracji. Spróbuj sporządzić listę zmian: tych, które są już w toku, tych, które chcesz wprowadzić i tych, które musisz powoli zakończyć. Ustal harmonogram.

Zobacz także:

Feng Shui

Znajdź kącik pieniędzy w swoim mieszkaniu. Być może rzeczy materialne zostały przez ciebie zaniedbane? Kącik bogactwa w Feng Shui nazywa się Xun i jest również znany jako kącik pieniędzy. Odnosi się do bogactwa finansowego i dobrobytu. Reprezentuje także poczucie własnej wartości, które jest ściśle powiązane z bogactwem materialnym. Nasza zdolność do utrzymania bogactwa zależy częściowo od tego, jak siebie oceniamy.

Zidentyfikuj problem numer 1

Jaki problem uważasz aktualnie za największy? Co możesz zrobić, żeby go rozwiązać? Jakich punktów widzenia nie brałaś pod uwagę? Jak inni rozwiązali podobne problemy?

Jasna wizja przyszłości

Skup się na jasnej wizji przyszłości, która w pełni wykorzysta twój potencjał.

Czego unikać podczas nowiu księżyca w lutym 2024?

Resting b*tch face

Energia Wodnika może wydawać się bardzo odległa. Może to spowodować, że często będziesz zamyślona. W dzisiejszych czas możemy być tak zajęci, wycofani, że jesteśmy postrzegani jako nieuprzejmi, powściągliwi lub chamscy. Czasami warto się uśmiechnąć.

Żal

Niczego nie żałuj. Dojrzej. Pozwól sobie poczuć, że zmarnowałaś czas, nie nadążasz za swoimi planami, a następnie idź dalej. Zaakceptuj to. I uwierz, że każdy nowy dzień jest nową szansą. Być może nawet nie wiesz, jakie cudowne rzeczy cię czekają.

Tłumienie emocji

Płacz może być wyzwalający. Bądź dla siebie mniej surowa. Jeśli ostatnio wydarzyła się przykra sytuacja, nie tłum emocji. Potraktuj to doświadczenie jako krok w kierunku rozwoju.

Ten artykuł pojawił się pierwotnie na glamour.de