Wiele osób marzy o sławie, rozpoznawalności i pieniądzach, które nie zawsze, ale bardzo często idą w parze z karierą w show-biznesie. Okazuje się jednak, że życie w blasku fleszy nie jest dla wszystkich. Gwiazdy, których historie przypomnimy wam poniżej, były na topie, ale świadomie zakończyły karierę w show-biznesie i teraz wykonują zupełnie inne zawody.

Sarah Gellar, Gene Hackman, Nikki Blonsky i inne gwiazdy, które porzuciły show-biznes. Pamiętacie ich?

Pamiętacie serial Buffy: Postrach wampirów, który powstał na podstawie filmu o tym samym tytule? 20 lat temu produkcja biła rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych, a później również na całym świecie. Serial o wampirach przyniósł popularność odtwórczyni roli głównej, czyli Sarze Gellar. Po zakończeniu pracy na planie Buffy: Postrach wampirów aktorka wystąpiła w jeszcze kilku produkcjach telewizyjnych, a następnie porzuciła show-biznes i założyła własną firmę. Foodstirs, bo tak brzmi jej nazwa, oferuje wypieki i inne słodkości w pudełkach, których przygotowywanie można w łatwy sposób dokończyć samemu w domu. Z aktorstwa zrezygnował również Angus T. Jones, czyli Jake Harper z popularnego serialu Dwóch i pół. W październiku 2020 roku będzie on świętował 27. urodziny. Aktualnie Angus T. Jones zajmuje się organizacją eventów. Z kolei Gene Hackman – światowej sławy aktor i laureat Oscara za genialną rolę w filmie Bez przebaczenia porzucił aktorstwo na rzecz literatury. Emeryturę spędza bowiem na pisaniu powieści historycznych. Nikki Blonsky stała się popularna dzięki jednej z głównych ról w filmie Lakier do włosów. Niestety brak kolejnych propozycji sprawił, że aktorka musiała opuścić Hollywood. Od kilku lat pracuje w salonie fryzjersko-kosmetycznym. Nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomniały także o Jacku Gleesonie, czyli Joffrey’u Baratheonie z serialu Gra o tron. W 2013 roku aktor poinformował, że wraz ze śmiercią brutalnego króla skończyła się jego przygoda w Hollywood. Okazuje się, że życie w blasku fleszy nie sprawiało mu przyjemności.

To zaledwie kilka z naprawdę wielu gwiazd, które porzuciły show-biznes, a teraz wykonują zupełnie inne zawody. Czym się teraz zajmują? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej galerii – na górze strony. Jesteśmy bardzo ciekawe, czy pamiętacie wszystkie celebrytki i celebrytów z naszego zestawienia.

Gwiazdy, które zostaną rodzicami w 2020 roku. Wśród nich Sophie Turner i Joe Jonas oraz Gigi Hadid i Zayn Malik >>>