To już pewne! Pierwszym polskim filmem, za którego produkcję odpowiadać będzie światowej sławy studio Warner Bros ma być adaptacja książki Inni ludzie Doroty Masłowskiej. Na swoim koncie studio ma wiele hitów kinowych takich jak Wonder Woman, Mroczny Rycerz czy serię o Harrym Potterze. Na polskim rynku firma funkcjonuje od 1993 roku, teraz jednak znacznie poszerzy swoją działalność. Wspólnie z polskim studiem Madants, zajmie się produkcją filmu, który wyreżyseruje Aleksandra Terpińska. Za krótki metraż pt. Najpiękniejsze fajerwerki ever otrzymała Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2017 roku. Inni ludzie będą natomiast fabularnym debiutem reżyserki. O czym będzie opowiadać film?
 

Warner Bros wyprodukuje polski film! O czym będzie opowiadać?

Film jest adaptacją uznanej powieści z 2018 roku autorstwa polskiej pisarki Doroty Masłowskiej. Inni ludzie to dynamiczna historia o miłości i jej braku, tocząca się we współczesnej Warszawie. Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ona to znudzona i zdesperowana, żyjąca w luksusie żona, która zrobi wszystko by choć na chwilę poczuć się pożądaną. On ma 32 lata, wciąż mieszka z matką w bloku i marzy o karierze hip-hopowca. Ich relacja przerodzi się w romans, który bardziej naświetli im dotychczasowe wybory. Jak określa fabułę autorka, jest to „mroczna wizja polskiej rzeczywistości”, w czasach coraz większego rozpadu relacji międzyludzkich, uzależnienia od social mediów, dożywotnich kredytów i ciągłego przepracowania.

„Sekretna obsesja” - o tym filmie Netflixa mówią teraz wszyscy!

Za ścieżkę dźwiękową do filmu odpowie Auer, DJ i producent muzyczny, współpracujący m.in z Pezetem. Inni ludzie to druga już zekranizowana powieść Masłowskiej. W 2009 roku w kinach ukazała się Wojna polsko-ruska w reżyserii Xawerego Żuławskiego, a premierę filmu Aleksandry Terpińskiej zapowiedziano na 2020 rok.

Bogusław Linda i Cezary Pazura powrócą na ekrany w rolach Franza Maurera i Walka Morawca. Znamy datę premiery trzeciej części „Psów”! >>>