Jeśli przetestowaliście wszystkie możliwe sposoby radzenia sobie z poweekendową niedyspozycją i żaden nie okazał się na tyle skuteczny, żeby w razie potrzeby sięgnąć po niego sięgnąć, mamy dla was dobrą wiadomość. Właśnie wynaleziono lody, które są najlepszym lekarstwem na kaca! Jak to  możliwe?

ZOBACZ TAKŻE: Badania dowodzą, że ten alkohol ma lepsze działanie przeciwbólowe niż paracetamol! >>>

Wspomniane „lekarstwo” to wynalazek Koreańczyków i ten fakt nie jest bez znaczenia – wszak mieszkańcy Korei Południowej należą do największych miłośników napojów wysokoprocentowych w Azji. Rynek „leków” zwalczających objawy kaca rozwija się tam na potęgę – Koreańczycy mają do dyspozycji nie tylko Ibuprom czy chińska zupkę, po które intuicyjnie sięgają Europejczycy, ale także szereg preparatów pozwalających usunąć z twarzy opuchliznę, a także specjalnie przygotowanych bogatych w tłuszcze potraw specjanie dedykowanych uspokoić podrażnionym żołądkom. 

Nowość w postaci lodów na kaca oprócz ulgi w cierpieniu przyniesie także ukojenie podniebieniu. Gdzie dostaniemy ten specyfik? Do swojej oferty włączy je właśnie siec barów Gyeondyo. A jeśli zastanawiacie się, na czym polega skuteczność tej metody, spieszymy z wyjaśnieniem. Jak się okazuje, cały myk polega na recepturze – do produkcji lodów o smaku grejpfruta użyto niewielkiej ilości soku z howenii słodkiej, czyli japońskiego drzewa rodzynkowego stosowanego przez Koreańczyków od lat – pierwsze specyfiki z wyciągiem z tej rośliny pojawiły się jako lekarstwo na kaca już w XVII  wieku. I faktycznie – roślina ta wzięta pod lupę przez neurobiologów obroniła się jako środek łagodzący wspominane zatrucie.

Póki co zgodnie zamysłem twórców tego medykamentu będzie on dostępny będzie jedynie dla klientów wspomnianego baru, co jest wielką stratą – zgodzicie się, że taki wynalazek miałby szansę zostać międzynarodowym hitem?

ZOBACZ TAKŻE: Co jeść na kaca? Oto, co pomoże Wam go zwalczyć >>>