Billie Eilish powraca z nowym singlem o nazwie "Therefore I Am". Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez 18-letnią gwiazdę. Zdjęcia odbyły się w pustym Glendale Galleria – centrum handlowym, które miało dla Billie niezwykłe znaczenie we wczesnym okresie nastoletnim. Oficjalny klip do "Therefore I Am" miał swoją premierę w MTV Live, MTVU oraz na billboardzie Viacom na Times Square w Nowym Jorku.

O czym jest nowa piosenka Billie Eilish - "Therefore I Am"?

W swoim najnowszym utworze Billie Eilish sprytnie nawiązuje do słynnej filozoficznej sentencji "Myślę, więc jestem". Jak wynika z tekstu utworu, młoda gwiazda zwraca się tym razem bezpośrednio do tych, którzy próbują się wybić jej kosztem i stale ją krytykują. Wiele wskazuje też na to, że w swoim najnowszym kawałku odnosi się także do burzy na temat swojego wyglądu, która ostatnio przetoczyła się przez media. Przekaz Billie jest prosty: przestańcie to robić, bo "nie jestem waszą koleżanką".

ZOBACZ TEŻ: Billie Eilish odpowiada na krytykę swojego wyglądu: "Zacznijmy akceptować prawdziwe ciała"

Billie Eilish nie zwalnia tempa

Premiera "Therefore I Am" ukazuje się po kilku miesiącach pisania, nagrywania oraz aktywnego zaangażowania w sprawy społeczne oraz polityczne – Billie Eilish była gwiazdą Democratic National Committee, gdzie wykonała singiel "my future". W październiku 2020 odbył się również wyjątkowy internetowy koncert artystki – "WHERE DO WE GO? THE LIVESTREAM". Zdolna 18-latka i jej ekipa zrealizowali widowisko z wykorzystaniem technologii XR. Fani z całego świata mieli okazję do wkroczenia w świat wykreowany przez idolkę.

W niedzielę, 22 listopada, odbędzie się premiera nowego singla na żywo – Billie Eilish wykona singiel w trakcie ceremonii American Music Awards. Gwiazda jest nominowana w dwóch kategoriach: Ulubiony artysta – rock alternatywny oraz Ulubiony artysta w mediach społecznościowych. 10 grudnia Eilish wystąpi na iHeartRadio’s Jingle Ball 2020.

W lutym 2021 na Apple TV+ odbędzie się premiera wyczekiwanego dokumentu "Billie Eilish: The World’s A Little Blurry" w reżyserii R.J. Cutlera.

Billie Eilish wydała swój przełomowy debiut "WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?" w 2019 roku. Na 62. ceremonii rozdania Grammy zdobyła pięć statuetek: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku, Najlepszy album popowy wokalny. Eilish wystąpiła w trakcie 92. ceremonii wręczenia Oscarów, prezentując utwór „Yesterday” The Beatles. 18-latka nagrała również utwór do nowej odsłony filmu o Jamesie Bondzie – „No Time To Die”.

Zobacz także: