Ewa Chodakowska wkroczyła w nowy rok jako największy autorytet Polaków w kwestiach zdrowia. Co ciekawe, słynna trenerka fitness i bizneswoman uzyskała w badaniach dokładnie tak sam odsetek wskazań jak lekarze. Chodakowska nie ukrywa, że te wyniki wywołują w niej nie tylko poczucie dumy, ale także ogromnej odpowiedzialności za publikowane przez siebie treści. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji startu jej projektu "Zdrowy początek roku" z Anią Starmach, zapytaliśmy ją więc, jak wygląda sprawa jej noworocznych postanowień, które ogłosiła w sieci.

Ewa Chodakowska szczerze o planach na 2020 rok

Guru milionów polskich kobiet znana jest z tego, że nie lubi rzucać słów na wiatr, dlatego postanowiła sama wytłumaczyć się z jednego z niezrealizowanych celów. Chodakowska, która planowała w 2020 naukę stania na rękach, wyjaśniła nam, dlaczego ostatecznie zdecydowała się porzucić ten zamiar. Okazuje się, że na przeszkodzie do urzeczywistnienia tego postanowienia stanęły kwestie praktyczno-zdrowotne.

Musiałam zrezygnować z racji tego, że faktycznie dużo czasu spędzam z telefonem w ręce. Ja bardzo dużo piszę, pracuję w telefonie. Zatem moje nadgarstki dostają nieźle w kość. Okazało się, że stanie na rękach jest dodatkowym obciążeniem i muszę wybrać - albo jedno albo drugie. Z pracy nie mogę zrezygnować, więc musiałam zrezygnować ze stania na rękach. Nie ubolewam nad tym jakoś szczególnie, bo aktywność fizyczna jest wpleciona w moją codzienność tak czy inaczej - wyjaśnia Chodakowska w rozmowie redaktorem Gala.pl na konferencji marki Purella.

Ewa Chodakowska przyznała jednak, że jak najbardziej trzyma się swojego głównego postanowienia na ten rok, jakim jest utrzymywanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

- Najważniejszym z postanowień jest znajdowanie czasu dla siebie i dla mojej rodziny. I to jest dla mnie święte w tym roku. Z wielu projektów zrezygnowałam, wiele projektów też ograniczyłam, tylko i wyłącznie po to, żeby wygospodarować więcej czasu. Jak mierzyłam, zupełnie serio, na przestrzeni roku, ile każda osoba pracująca od poniedziałku do piątku ma wolnego, to wyszły mi trzy miesiące wolne samych weekendów. A ja miałam, dotychczas, w roku jeden miesiąc wolny, który spędzałam w Grecji i na Mykonos. Ta skala porównawcza wypadała naprawdę słabo. Już w czerwcu, gdy zaczęłam planować swój kalendarz na nowy rok, specjalnie zostawiłam w nim dziury i bardzo się tego trzymam - zdradza trenerka.

Wyzwanie Ewy Chodakowskiej

Chodakowska od samego początku roku dba nie tylko o realizację własnych planów i założeń, ale też, jak zawsze, stara się pomóc swoim obserwatorom w przejściu na zdrowy styl życia. Tym razem gwiazda fitnessu robi to proponując wszystkim wyjątkowe 90-dniowe wyzwanie o nazwie "Zaprojektuj swoje jutro". O co w nim chodzi?

- To jest takie wyzwanie, które patrzy na człowieka integralnie. Będziemy wprowadzać zmiany na płaszczyźnie psyche, zdrowo się odżywiać, regularnie ćwiczyć, regenerować się i też dbać o pielęgnację swojej skóry. Bardzo ważną częścią tego wyzwania jest część psyche, bo żeby wprowadzić faktycznie zdrowe zmiany w naszym życiu, to musimy to zrobić świadomie. Musimy pewne rzeczy przeanalizować, spojrzeć jak wyglądało nasze wczoraj, zrobić pewien bilans, zadać sobie konkretne pytania i z tą świadomością ruszyć z miejsca wybierając sferę naszego życia, na której chcemy wprowadzać zmiany. Nie możemy chcieć wprowadzać wszystkiego na raz - tłumaczy Chodakowska.

Zobacz także:

Każdy, kto chce podjąć się startującego właśnie wyzwania Ewy Chodakowskiej powinien śledzić jej profile na Facebooku i Instagramie, gdzie regularnie będą się pojawiać posty z gotowymi jadłospisami, zestawami ćwiczeń i zadaniami psychologicznymi. Całość znajdziemy także w książce "90 dni. Zaprojektuj swoje jutro". Pozycja jest aktualnie wyprzedana, ale przygotowywany jest jej dodruk.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Chodakowska Fitness Expert (@chodakowskaewa) Sty 10, 2020 o 7:41 PST