Ostatnio radziliśmy wam, które seriale będą najlepsze na załamane serce. Dzisiaj przychodzimy do was z filmami na poprawę humoru. Jeżeli macie za sobą ciężki dzień i szukacie pomysłu na seans, który pozwoli wam się zrelaksować, popatrzeć na pewne rzeczy z dystansem i zdać sobie sprawę z tego, że świat wcale wam się na zawalił, choć właśnie tak się czujecie. Kino potrafi być najlepszą terapią i wiele razy się o tym przekonaliśmy. Teraz kolej na was! Oto najlepsze filmy na poprawę humoru, jakie wiedzieliśmy i sami z chęcią obejrzymy jeszcze raz.

Grand Budapest Hotel (2014), reż. Wes Anderson

Tak naprawdę każdy film w dorobku Wesa Andersona jest świetny na poprawę humory, ale intryga i typowe dla obrazów tego reżysera błyskotliwe dialogi w Grand Budapest Hotel doceniamy szczególnie. Ralph Fiennes w roli konsjerża malowniczo położonego hotelu doprowadzi was do łez. Ze śmiechu oczywiście! Jego bohater zostaje zamieszany w morderstwo, którego nie popełnił. Po piętach depczą mu z kolei ci, którzy mają sporo za uszami. Doborowa obsada – poza Fiennesem to również Adrien Brody, Willem Dafoe, Tilda Swinton czy Edward Norton – zagwarantuje wam rozrywkę na najwyższym poziomie. Do obejrzenia na HBO Go. 
 

Green Book (2018), reż. Peter Farrelly 

Filmy o sile przyjaźni zawsze pozytywnie wpływają na nasz nastrój. A szczególnie o takiej przyjaźni, która łamie stereotypy i przywraca wiarę w ludzi. Właśnie o tego typu relacji jest nagrodzony Oscarem Green Book. Mahershala Ali i Viggo Mortensen stworzyli jeden z najbardziej niezapomnianych duetów w kinematografii. Ten pierwszy gra czarnoskórego muzyka z wyższych sfer, ten drugi jest Amerykaninem włoskiego pochodzenia i w celach czysto zarobkowych postanawia zostać jego szoferem. Różni ich wiele, łączy praktycznie nic. Do czasu. Absolutny must see! Zobaczcie w serwisie HBO Go. 
 

Złap mnie, jeśli potrafisz (2002), reż. Steven Spielberg 

Leonardo DiCaprio nie ma na koncie zbyt wielu ról, w których miał okazję wykazać się swoim komediowym talentem. Dlatego Złap mnie, jeśli potrafisz jest w jego filmowym dorobku prawdziwa perełka. W filmie Spielberga wciela się w postać Franka Abagnale'a Jr., genialnego oszusta obdarzonego niekwestionowanym urokiem osobistym. Frank był pilotem, lekarzem oraz prawnikiem na podstawie dokumentów, które sam podrobił. A po piętach deptał mu agent FBI Carl Hanratty grany przez Toma Hanksa. To kolejny z filmowych duetów, obok którego ciężko przejść obojętnie i nie uśmiechnąć się. Sprawdźcie na Netflix! 
 

Zobacz także:

Bajecznie bogaci Azjaci (2018), reż Jon M. Chu

Takie historie, jak ta opowiedziana w filmie Bajecznie bogaci Azjaci nie zdarzają się często. A przynajmniej nie na naszych oczach. Nie zmienia to jednak faktu, że zdarzyć się nie mogą! Przecież wszystko jest możliwe, pod warunkiem, że mocno w to wierzymy. Pomaga w tym dobry nastrój, a obraz Jon M. Chu wprowadzi was w ten stan w mgnieniu oka. To historia miłosna, której na drodze do szczęścia stają pieniądze. Dużo pieniędzy! Nick (Henry Golding) ma odziedziczyć fortunę, więc musi mieć odpowiednią partnerkę. Dlatego jego rodzinie nie do końca przypada do gustu Rachel (Constance Wu), nowojorska profesor ekonomii. Nie będziemy wam mydlić oczu, że nic z tego nie będzie, ale zanim zakochani wpadną sobie w ramiona, wy bądźcie gotowi na kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji. Film znajdziecie na platformach HBO Go i Netflix. 
 

Wywiad ze Słońcem Narodu (2019), reż. Seth Rogen i Evan Goldberg 

Kiedy James Franco i Seth Rogen łączą siły, możecie być pewni, że przed ekranem nudzić się na pewno nie będziecie. Ta dwójka ma dość oryginalne poczucie humoru i nie waha się go używać. Gospodarz popularnego talk show, Dave Skylark (James Franco), i producent Aaron Rapaport (Seth Rogen) wyjeżdżają do Korei Północnej, gdzie mają przeprowadzić pierwszy w historii wywiad z Kim Dzong Unem (Randall Park) dla zachodnich mediów. Sytuację tę postanawia wykorzystać CIA i wysyła na miejsce swoją agentkę (Lizzy Caplan) w celu zgładzenia nieprzewidywalnego dyktatora. Wywiad ze Słońcem Narodu to film z gatunku tych, które zrobią wam dzień wtedy gdy uważacie, że nic dobrego już was nie spotka. Zobaczcie na HBO Go.