Wczoraj po raz pierwszy w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (dotąd gala odbywała się w Warszawie) przyznano najważniejsze nagrody muzyczne w naszym kraju. Fryderyki 2019 były otwartą galą dla widzów, którzy przybyli licznie dopingować swoich faworytów. Nie zabrakło również występów na żywo, m.in. przebój Męskiego Grania, czyli Początek, wykonali na scenie autorzy, czyli Kortez, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski. Tak jak przewidywano, Dawid Podsiadło, który powrócił z nową płytą Małomiasteczkowy po ponad rocznej przerwie, nie miał sobie równych. Artysta zgarnął najwięcej - aż 6 statuetek z 10 nominacji. W jakich kategoriach udało mu się zwyciężyć? Sprawdźcie poniżej! 

Fryderyki 2019: Dawid Podsiadło wygrał 6 statuetek w najważniejszych kategoriach

Dawid Podsiadło był nominowany w największej ilości kategorii do Fryderyków 2019. Zdobył aż 6 statuetek na 10! Doceniono go za Album Roku (Małomiasteczkowy), uznano Autorem Roku, a wspólnie z Bartoszem Dziedzicem zostali wyróżnieni za team kompozytorski. Dawid otrzymał również nagrodę za okładkę płyty. Artysta zgranął również Fryderyka za Utwór Roku i Teledysk Roku za Początek, skomponowany z Kortezem i Krzysztofem Zalewskim.

Na swoim Instagramie @dylanwhishop Dawid Podsiadło publikuje grafiki, informujące o jego koncertach i innych przydatnych dla fanów rzeczy. Jakiś czas temu artysta usunął wszystkie swoje zdjęcia i nie wrzuca już swoich fotografii, wczoraj jednak zrobił wyjątek. Opublikował selfie z Fryderykami, zapowiadając jednocześnie kolejną płytę! „Powiem szybciutko, że nigdy nie pomyślałbym, że dane mi będzie przeżywać coś takiego. Bez zbędnego patosu, który może irytować. Jestem zaszczycony takim wielokrotnym wyróżnieniem. Od razu idę robić kolejną płytę. Słyszymy się. Dziękuję Wam bardzo.” Gratulujemy Dawidowi Podsiadło, wygrana we Fryderykach 2019 to ogromne wyróżnienie dla muzyka!