Gwyneth Paltrow przeżywa trudne chwile

Gwyneth Paltrow nie mówi zbyt wiele o swojej rodzinie i raczej dba o prywatność. Jednak tym razem, postanowiła podzielić się swoimi obawami. Jej 17-letni syn, którego ojcem jest frontman zespołu Coldplay, Chris Martin, już niebawem wyprowadzi się z domu. Moses rozpocznie naukę w college'u. To nie pierwszy raz, gdy gwiazda będzie musiała zmierzyć się z tzw. „syndromem pustego gniazda”. Kilka lat temu, jej córka Apple również wyjechała na studia.

51-letnia aktorka przeżywa trudne chwile. Jesienią syn Brada i mój syn wyjadą na studia. Ciekawe, jak zmieni się nasza poranna rutyna, gdy dzieci nie będzie w domu – mówiła w rozmowie z „The Sunday Times”. Dodała, że z jednej strony czuje niesamowity smutek i rozpacz, a z drugiej wie, że tak po prostu musi być. 

Dzieci stają się młodymi dorosłymi, którzy zaczynają odnosić sukcesy, muszą radzić sobie w życiu, poznawać ludzi i uczyć się, jak być odpornym. Właśnie tego chcemy, ale to oznacza, że muszą opuścić dom.

Gwyneth Paltrow mówi o macierzyństwie

Gwyneth Paltrow przyznała, że macierzyństwo nadaje jej życiu sens, ale teraz wiele się zmieni i nie wie, czy jest na to gotowa. Macierzyństwo sprawia, że czuję się spełniona. Macierzyństwo jest w samym centrum… nawet nie wiem, jak to wyrazić. Jest jak siła, która mnie prowadzi – tłumaczyła w wywiadzie.

Obserwuję znajomych, których dzieci wyjechały na studia. Ale gdy chodzi o twoje dziecko, to co innego. Oczywiście dzieci często odwiedzają dom rodzinny, ale to nie to samo, co życie pod jednym dachem przez wszystkie dni w roku. Próbuję być otwarta na to, co się z tym wiąże.

W 2022 roku jej córka Apple wyprowadziła się, by studiować język angielski, prawo, historię i socjologię na Vanderbilt University w Nashville w stanie Tennessee. Wtedy Gwyneth otwarcie mówiła, że to największy ból, jakiego doświadczyła do tej pory. Nie wiedziała, czego się spodziewać, ale zdawała sobie sprawę, że będzie to trudne doświadczenie, ponieważ jest blisko ze swoją córką. Czułam się tak, jakby miłość mojego życia zerwała ze mną na wiele tygodni. To było okropne – mówiła.

Apple i ja jesteśmy bardzo blisko i cały czas byłyśmy razem. (...) To był największy ból, jakiego doświadczyłam w życiu – powiedziała w rozmowie z „Us Weekly”.

Gwyneth Paltrow ma dwójkę dzieci ze związku z byłym mężem, Chrisem Martinem: córkę Apple Blythe Alison (20 l.) i syna Mosesa Bruce’a Anthony’ego (17 l.). We wrześniu 2018 roku wzięła kolejny ślub i wspólnie z Bradem Falchukiem wychowuje 17-letniego Brody’ego i 20-letnią Isabell.