W ostatnim czasie pojawiło się wiele pozycji, które rozkładają pielęgnację skóry na czynniki pierwsze. Kobiety i mężczyźni coraz bardziej interesują się dbaniem o swój wygląd, a dzięki licznym publikacjom zdaliśmy sobie sprawę, że zdrowej i pięknej cery nie uzyskamy tylko i wyłącznie za pomocą dobrego kremu do twarzy. Temat pielęgnacji to kwesta złożona, a promienny wygląd zależy od wielu czynników. Właśnie tego dowiecie się z książki Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra autorstwa Whiteney Bowe. Pisarka w sposób bardzo lekki dokładnie opisuje, jak mikrobiom wpływa na cerę. Wyjaśnia również, że stan skóry w dużej mierze zależy od diety i kondycji jelit. Prezentuje dokładny program, dzięki któremu możecie osiągnąć zdrowy wygląd w kilka tygodni. Gwarantujemy, że ta książka zmieni Wasze podejście do pielęgnacji. Dzięki niej staniecie się ekspertami w tym temacie. Poniżej znajdziecie recenzje naszych czytelniczek, które podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat Ukrytego źródła piękna. Jeśli Wy również chcecie dołączyć do Klubu książkowego Glamour, zapiszcie się do naszej zamkniętej grupy na facebooku Glamour Girls Club, gdzie rozdajemy książki i wymieniamy się opiniami na... każdy temat!

Julia

„Ukryte źródła piękna. Bakterie a zdrowa skóra” autorstwa Whitney Bowe to jedna z tych książek, która zdecydowanie należy do listy obowiązkowych do przeczytania. Jest to lektura dla każdego, poczynając od osób próbujących zmienić swój styl życia na zdrowszy , kończąc na osobach, które zmagają się z przewlekłym chorobami skóry, takich jak trądzik czy egzema.

Autorka poradnika, to bardzo dobrze znana i rozchwytywana dermatolog , która jest jedną z najlepszych w swojej dziedzinie. Opatentowała nowe rodzaje zabiegów i teorii, które zrewolucjonizowały sposób patrzenia na naszą skórę i jej funkcje. Ponadto, jest ona zapraszana do wielu programów telewizyjnych , np. Good Morning Ameryka, aby przedstawiać najnowsze trendy urodowe oraz sposoby na ochronę i pielęgnację skóry. Dodatkowo, jest znana z tego, że w zrozumiały i zabawny sposób objaśnia medyczny język. Jeśli jeszcze nie zrobiła na was wrażenia , to polecam zobaczyć jej kanał na Youtube.

„Ukryte źródła piękna” przedstawia całą gamę porad na temat skóry i jej mikrobiomu, pielęgnacji mikroflory jelitowej oraz dbania o zdrowy umysł. Te trzy organy to wspólna część, którą autorka nazywa osią skóra-mózg-jelita. Organy należące do tej osi są ze sobą ściśle powiązane i nieustannie ze sobą współpracują. Whitney, w książce, po kolei omawia każdy z nich, przedstawiając ich funkcję, mikroorganizmy żyjące na nich oraz co je niszczy, a co wspomaga. Autorka obala przeróżne mity dotyczące zdrowia i postuluje, iż ubrudzenie się jest lepsze niż ciągła czystość! Ostatni rozdział książki obejmuje trzy tygodniowy plan działania dla gładkiej, czystej i młodzieńczej skóry, w którym znajdziesz autorskie przepisy na peelingi do ciała, płyn do demakijażu i maseczki do twarzy. Znajduję się w nim także, tygodniowy jadłospis, dla promiennej i pełnej blasku cery oraz prawidłowej mikroflory jelitowej, który można bez problemu dopasować do własnych preferencji. Na samym końcu znajdziesz kilkanaście zdrowych przepisów.

Podsumowując, uważam tę książka za prawdziwą encyklopedię zdrowia, którą każdy powinien przeczytać. Po przeczytaniu, będziesz wiedziała jak jeść nie martwiąc się o rewolucję żołądkową, czy kolejnego pryszcza po słodyczach.

Klub książkowy Glamour: Nasze czytelniczki przeczytały „PS Wciąż cię kocham” Jenny Han. W jej ekranizacji zobaczymy wkrótce Noah Centineo >>>

Ada

Miałam tę niezwykłą przyjemność, iż w moje ręce trafiła książka dr Whitney Bowe „Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra”. W swojej domowej biblioteczce mam sporą ilość poradników, których treść skupia się na zdrowiu i skórze, jednakże dopiero poradnik dr Bowe sprawił, że w moim życiu pojawił się pewien impuls do zmian. A dlaczego? O tym dalej.

Doktor Whitney Bowe jest doświadczonym dermatologiem, który postanowił stawić czoła jednemu z współcześnie najbardziej „modnych” tematów wśród kobiet, ale i nie tylko- jaki wpływ na naszą skórę i cały organizm mają bytujące w jelitach dobre bakterie. Poradnik podzielony został na trzy merytoryczne rozdziały. Pierwszy z nich jest z całą pewnością najbardziej treściowy. Nie brakuje w nim naukowych, w szczególności medycznych wzmianek i informacji. Autorka duży nacisk kładzie na jak najbardziej szczegółowe zobrazowanie osi jelita- mózg- skóra i wskazuje, jak „chaos” w naszych jelitach może w efekcie przełożyć się na stan naszego organizmy i cery, pozbawiając ją naturalnego blasku. Drugi rozdział książki ma wydźwięk bardziej praktyczny niż teoretyczny. Pozwoli czytelnikowi zrozumieć, jak duże znaczenie ma jakość snu, wprowadzenie do własnego życia aktywności fizycznej i medytacji, a także sprawi, że czytelnik zmuszony będzie do zadumy nad tym, jak wygląda jego rytuał pielęgnacyjny oraz sposób odżywiania. Wierz mi, że po zapoznaniu się z treścią niniejszego poradnika odstawisz na bok wszelkie toniki z alkoholem w składzie oraz „mocne” peelingi, a powiedzenie „częste mycie skraca życie” stanie się Twoją nową dewizą, która nabierze głębszego sensu. Zaczniesz rozmyślać nad tym, dlaczego wcześniej Twoja dieta była uboga w probiotyki- wierz mi, sama poddałam dogłębnej analizie swoje działania, Ciebie również to nie ominie. Trzeci, zarazem ostatni rozdział, stanowi zestawienie wszystkich przedstawionych wcześniej informacji w całość, co w efekcie przenosi się na skomponowanie 3 tygodniowego planu działania, który pomoże Ci uzyskać flagowy efekt „Bowe glow”- promienną i zdrową skórę, siłę, by zawsze kroczyć własnymi ścieżkami, lepszą koncentrację, mniejszą podatność na stres, ale i ukończenie autorskiego programu pozwoli Ci na zrzucenie kilku niechcianych kilogramów. Zwieńczeniem poradnika jest lista przepisów, zarówno na potrawy, jak i na kosmetyki, które zapewnią Twojej skórze promienny blask. Czy jagodowe smoothie bowe glow i truskawkowo- bananowe płatki owsiane nie brzmią smakowicie? A może akurat potrzebujesz maseczki probiotycznej, która pomoże Ci zredukować obrzęki, ale i ma działanie złuszczające? Z pomocą przychodzi Ci mini przepiśnik doktor Bowe.

Kończąc ostatnią stronę poradnika zadałam sobie pytanie - doktor Bowe, dlaczego dopiero teraz zdecydowałaś się na spisanie wszystkich informacji, które zdobyłaś przez okres swojej zawodowej kariery? Gdzie byłaś, gdy swoją skórę traktowałam z takim nieposzanowaniem, a antybiotyki gościły w moim codziennym życiu mając pomóc w walce z niedoskonałościami? Cieszę się jednak, że jesteś teraz ze mną, bo otworzyłaś mi oczy. Pozwoliłaś mi zrozumieć, jak wielką moc ma mikrobiom i że to naszym zadaniem jest troska o niego, bo przecież nasze piękno pochodzi z wnętrza, nieprawda? Wszystko to, co dzieje się w Twoim organizmie, masz wypisane na twarzy. Troszcz się o niego, a odpłaci Ci się tym, co najlepsze. A przecież promienna i zdrowa cera dodaje kobiecie pewności siebie.

Kompendium wiedzy napisane przez doktor Whitney Bowe dedykuję wszystkim dziewczynom w wieku młodzieżowym, kobietom, ale i mężczyznom, którzy chcą zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, chcą zadbać o nią i o swoją wewnętrzną równowagę. Drogi przyszły czytelniku, z własnego doświadczenia polecam Ci dawkować treść książki, a nie pochłonąć ją w całości, gdyż pełno w niej praktycznych wskazówek i fachowej wiedzy. Nie bój się, że czegoś nie zrozumiesz. Autorka definiuje wszystkie trudniejsze kwestie na tyle, aby osoba nie mająca na co dzień styczności z takim rodzajem informacji mogła przyswoić tę wiedzę i wprowadzić do swojego stylu życie zasady doktor Bowe. Poradnik doktor Bowe jest dla mnie prawdziwą książkową perełką, która moim zdaniem zrobi nie małą rewolucję również w życiu przyszłego czytelnika. Z czystym sercem (a niedługo i z promienną cerą) polecam!

Maja

Ciągle słyszysz, że żeby mieć piękną i zdrową cerę nie możesz jeść, tego czego lubisz? Ja tak słyszałam. Odkryciem dla mnie było już wprowadzenie „Nie panikuj – nie poproszę Cię o żadne drastyczne działania – takie jak  całkowite porzucenie czekolady, alkoholu, chleba czy kawy, szczególnie jeśli lubisz spożywać te produkty”.  Książka obala mity, a także jest wielką skarbnicą wiedzy! Wraz z nią odnajdziesz swoją wewnętrzną promienność w 3 tygodnie. Zadbaj o siebie najpierw od środka, a później ruszaj na podbój świata.

„Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra” autorstwa Whiteney Bowe ukazała się nakładem wydawnictwa Galaktyka.