Percy Hynes White, podobnie jak pozostali aktorzy i aktorki serialu „Wednesday”, zyskał ogromną popularność za sprawą sukcesu produkcji Tima Burtona o rodzinie Addamsów, która stała się międzynarodowym hitem i łamaczem wszelkich rekordów Netfliksa. 22-latek nie cieszył się jednak dobrą passą zbyt długo. W styczniu tego roku, czyli zaledwie dwa miesiące po premierze „Wednesday”, w sieci pojawiły się oskarżenia pod adresem serialowego Xaviera. Jak się okazuje, te bezpośrednio wpłynęły na przyszłość kariery Percy'ego. Zagraniczne media podają bowiem, że aktor nie pojawi się w drugim sezonie hitu Netliksa.

Percy Hynes White nie zagra w 2. sezonie „Wednesday”

Percy Hynes White zostaje usunięty z serialu „Wednesday” po tym, jak w Internecie pojawiły się anonimowe oskarżenia o napaść na tle seksualnym – czytamy nagłówek serwisu „Daily Mail”, który jako pierwszy podał informacje o wyrzuceniu aktora ze spin-offu popularnego serialu o rodzinie Adamsów. Informacja przekazana została podobno przez osobę pracującą przy produkcji i potwierdzona przez członka lub członkinię rodziny 22-latka.

Prawdą jest, że Percy to cudowny człowiek. Nigdy nie wziął udziału w wydarzeniach, o które oskarżono je na Twitterze. On jest pełen szacunku, łaskawym i utalentowanym aktorem, prawdziwym profesjonalistą. Jest bezgranicznie uprzejmy dla swoich współpracowników i fanów, którzy w większości są wobec niego lojalni. Wyrzucenie go z serialu przez Netflix to po prostu hańba. Oskarżenia okazały się przecież jedynie fałszywymi plotkami. To po prostu nie jest w porządku – powiedział anonimowy informator z otoczenia aktora w rozmowie z serwisem „Daily Mail”.

Informacje o usunięciu Percy'ego z obsady serialu „Wednesday” nie zostały na razie potwierdzone przez platformę Netflix lub twórców produkcji.

Percy Hynes White oskarżony o molestowanie seksualne

Pod koniec stycznia użytkowniczka @milkievich podzieliła się swoimi doświadczeniami z Percym Hynes Whitem. Opublikowała serię postów na Twitterze i napisała, że grupa przyjaciół, do której należał m.in. gwiazdor „Wednesday”, znęcała się nad dziewczynami. Chłopcy, będący wówczas w wieku nastoletnim, udostępniali podobno nagie zdjęcia bez ich zgody oraz regularnie wykorzystywali rówieśniczki. Zapraszali kobiety, które były według nich hot, żeby je upić, naćpać, a następnie skłonić do seksu. Do tego rodzaju napaści miało dochodzić, gdy aktor mieszkał w Toronto i uczył się w liceum. 

 Percy Hynes White odniósł się do anonimowych oskarżeń dopiero pół roku później, w czerwcu tego roku. Aktor opublikował oświadczenie, w którym zaprzeczył wszelkim plotkom na swój temat, a całą sprawę opisał jako kampanię dezinformacyjną, w której posłużono się m.in. materiałami, gdzie wcielał się w pewną rolę, kreację. 

Cześć wszystkim. Jest coś, co muszę wyjaśnić:

Na początku tego roku ktoś, kogo nigdy nie spotkałem, rozpoczął kampanię dezinformacyjną na mój temat w sieci. W związku z tym z moja rodzina została szantażowana, a moi przyjaciele otrzymali groźby śmierci.

Użyto moich zdjęć z czasów, gdy byłem nieletni, a przykłady mojego wcielania się w pewne kreacje zostały przedstawione jako nienawistne. Moja przyjaciółka Jane została fałszywie przedstawiona jako ofiara, a jej próby wyjaśnienia sprawy zostały zignorowane. Pozwoliła mi, by wspomnieć o niej w tej wiadomości. 

Plotki są nieprawdziwe. Nie mogę zaakceptować przedstawiania mnie jako kogoś bigoteryjnego lub karnie zaniedbującego bezpieczeństwo ludzi. Takie bezpodstawne, szkodliwe twierdzenia mogą wywołać nieufność wobec ofiar.

To bardzo niepokojące widzieć, jak ta dezinformacja zdenerwowała ludzi. Jestem naprawdę wdzięczny wszystkim, którzy stali przy mnie i pomogli podzielić się faktami. Nękanie mojej rodziny, przyjaciół i współpracowników musi się skończyć, proszę. Dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tego.

Po publikacji oświadczenia w sieci nie pojawiły się kolejne anonimowe wpisy osoby, która oskarżyła aktora o molestowanie w styczniu. Nie wiadomo więc, na jakim etapie jest sprawa oraz gdzie w tym wszystkim leży prawda.

--

Zobacz także:

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej lub ktoś z twoich bliskich i potrzebujesz pomocy, to skorzystaj z darmowej infolinii zaufania. Doświadczeni eksperci udzielą ci rad i pomogą w rozwiązaniu problemu. Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 484 88 01) czynny jest od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00. Z kolei dyżury psychologów w ramach Telefonia Zaufania Młodych (22 484 88 04) odbywają się od poniedziałku do soboty, od 11:00 do 21:00. Przez całą dobę 7 dni w tygodniu czynny jest też telefon Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić pod 800 70 2222. Porozmawiać możesz także na czacie lub wysłać e-maila do specjalisty.