Ekipa programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo nie przestaje zaskakiwać. W piątkowy wieczór odbyła się premierowa emisja drugiego już odcinka jesiennej edycji show z co najmniej parom występami na naprawdę wysokim poziomie. Zwycięzca, jak zwykle, mógł być jednak tylko jeden. Sprawdź, kto najbardziej oczarował jury i pozostałych uczestników swoją metamorfozą.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – występy z 2. odcinka 

Pierwszą uczestniczką na scenie była Paulina Sykut-Jeżyna. Twarz Telewizji Polsat brawurowo wcieliła się w postać, którą znała i uwielbiała – Korę. Zaśpiewała utwór To tylko tango i wszystkich tym wykonaniem powaliła na kolana.

Mówią, że do tanga trzeba dwojga, do tego tanga wystarczyłaś Ty jedna. To był majstersztyk! I postaciowy, i wokalny. Ty jedna, nic innego i nikt więcej i fantastyczna Kora - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. - Supercharakteryzacja, superwygląd i supergłos. Naprawdę wokalnie stanęłaś na najwyższym poziomie. Łudząco podobna barwa. Jestem zachwycona tym występem - dodała Małgorzata Walewska.  

Następnie do Jamajki zabrał nas Adam Zdrójkowski. Aktor rozbujał wszystkich do najlepszych rytmów reggae, wykonując kultowy utwór No woman no cry z repertuaru Boba Marleya.

Adaś, ja jestem Tobą niezmiennie zachwycona. Jeszcze za mało wyjarałeś w życiu, żeby ta chrypa była taka jak u Marleya. Naprawdę miałam wrażenie, że ta Jamajka jest Ci bardzo bliska. Wszystkie te gesty, to jego zasłanianie oczu, to nie było powierzchowne, widać, że głęboko przeżyłeś ten numer i wiedziałeś po co każdy ten gest jest - podsumowała Małgorzata Walewska. 

W drugim odcinku Tomasz Ciachorowski po raz pierwszy wcielił się w postać kobiety – Chrissie Hynde z zespołu The Pretenders. Aktor zaśpiewał utwór Middle of the road. Jurorzy uznali, że zrobił to bardzo dobrze i był niesamowicie zgrabną kobietą.

Tam jest pierwiastek męski w tej kobiecie, ale mimo wszystko ona jest zdecydowanie kobieca. Wokalnie mogło być lepiej, natomiast aktorsko fajnie sobie z tym poradziłeś - podsumował Michał Wiśniewski. 

Następnie Kasia Łaska zmierzyła się z trudnym zadaniem i wykonała utwór Writing’s on the wall Sama Smitha ze ścieżki dźwiękowej do filmu o agencie 007 Spectre. Za to wykonanie otrzymała owacje na stojąco od całej czwórki jurorów.

Kasieńko, poderwałaś mnie z krzesła z wielkimi brawami, niezwykłymi emocjami, ciarkami. Niesamowicie przejmujące wykonanie. To, co powiedziałam w zeszłym odcinku Basi Kurdej-Szatan, że są piosenki, kiedy mężczyzna śpiewa dużo falsetem, i to jest killer dla kobiecego głosu. A Tobie się to udało, żeby tak się nie stało. Ta przejmująca barwa wokalu i te przedziwne emocje, jakie ja czuję, oglądając Sama Smitha w tej piosence, u ciebie zostały świetnie zagrane aktorsko i pięknie uchwycone głosem - zachwyciła się Katarzyna Skrzynecka. - Uważam, że należy Ci się Oscar za dzisiejszą sytuację na scenie! - dodał Gromee. 

Piątym uczestnikiem był Chris Cugowski, który miał bardzo trudne zadanie. Musiał wcielić się w postać niezwykle seksownej piosenkarki – Rity Ory. Chris odtworzył teledysk do piosenki Ritual. Swoim występem porwał do tańca Gromee’iego, który w wrażenie aż wskoczył na stół jurorski. 

Wspaniale to wszystko aktorsko uchwyciłeś! Ta jej mina, te rozchylone usteczka! No super! Wokalnie to ja w ogóle nie słyszałam, co się tam działo - skomentowała Małgorzata Walewska. - Jeżeli chodzi o wokal, to święta Rita jest patronką sytuacji beznadziejnych, więc jest szansa, że da się to uratować - zażartował Gromee.

Barbara Kurdej-Szatan tym razem walczyła o uznanie wykonując przebój Aleja Gwiazd, czyli wielki przebój lat 80. z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej. Dzięki aktorce na chwilę przenieśliśmy się do tych czasów.

Dla mnie to był ten występ! - powiedział Michał Wiśniewski. Fantastycznie zaśpiewana piosenka. Bardzo blisko oryginału! W 90% trwania piosenki miałam wrażenie, że słyszę głos Zdzisławy Sośnickiej. Zwłaszcza w refrenach - powiedziała Katarzyna Skrzynecka.  

Przedostatnią uczestniczką na scenie Twoja Twarz Brzmi Znajomo była Klara Williams. Tym razem aktorka zaśpiewała kultowy utwór Lovefool jako Nina Persson z zespołu The Cardigans. Jurorzy stwierdzili, że tym wykonaniem aktorka wprowadziła ich w przepiękny, romantyczny klimat.

Cudownie z tego wybrnęłaś. Jesteś tak słodka, delikatna, no po prostu wszystko tam było! - zachwalała Małgorzata Walewska. - Ten numer jest taki trochę słodko-gorzki. Ale Ty byłaś taka słodka w tym. Ja to się tutaj zakochałem - rozmarzył się Gromee. 

Ostatni na scenie pojawił się zwycięzca pierwszego odcinka Robert Janowski jako... Czadoman. Zaśpiewał utwór Chodź na kolana. Były prowadzący teleturniej Jaka to melodia? porwał do tańca całe studio.

Słuchajcie, trzeba zajrzeć czy tam nie ma Pawła pod spodem! Naprawdę! Bo ja nie wierzę, że tam jest Robert! - powiedziała Kasia Skrzynecka. 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15” – wyniki 2. odcinka

Bardzo dużo punktów od jurorów zdobyły Kasia Łaska i Basia Kurdej-Szatan. Jednak po zsumowaniu not jury i dodatkowych punktów przyznanych przez uczestników okazało się, że drugi odcinek Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15 wygrała Paulina Sykut-Jeżyna. Prezenterka przekazała swój czek na 10 tysięcy złotych na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy w Puławach.

Tabela wyników po drugim odcinku wygląda następująco: 

  • Paulina Sykut-Jeżyna
  • Katarzyna Łaska
  • Barbara Kurdej-Szatan 
  • Adam Zdrójkowski
  • Robert Janowski
  • Tomasz Ciachorowski
  • Klara Williams
  • Chris Cugowski