Postaci z produkcji o rodzinie Addamsów stały się kultowe. Dla nas zwłaszcza te z filmu z 1991 roku, w którym Morticię grała Anjelica Huston a Wednesday Christina Ricci. I choć cała historia fascynowała, to jednak do Wednesday było nam jako dzieciakom najbliżej. Bo kto z nas nie miał problemu z dogadaniem się z rówieśnikami, nie miał swoich dziwactw? Dlatego informacja o serialu Wednesday na platformie Netflix skoncentrowanym wokół naszej ulubionej bohaterki nas zelektryzowała. Zwłaszcza że reżyserem serialu został Tim Burton, który do tej pory tworzył głównie kinowe filmy jak choćby Edward Nożycoręki, Gnijąca panna młoda, Sok z żuka czy Alicja w Krainie Czarów. Zdecydowanie jest to naszym zdaniem właściwa osoba opowiedzenia o Wednesday Addams.

O czym będzie serial Wednesday na Netflix

Nowy serial Netflixa Wednesday skoncentrowany wokół córki państwa Addamsów ma trafić nie nie tylko do fanów strasznej rodziny, lecz także nowych widzów, którzy tej historii jeszcze nie znają. Bez wątpienia ważnym wątkiem będzie dojrzewanie bohaterki i związane z tym rozterki, w końcu jest to dość trudny czas w życiu. A co dopiero dla takiej outsiderki jak Wednesday! Jej historia ma łączyć w sobie elementy produkcji o młodych dorosłych z kinem grozy. Dziewczyna zaczyna naukę w Nevermore Academy, w jej ciele buzują hormony, pojawiają się pierwsze zauroczenia… Jednak nie są to jedyne wyzwania, jakie ma przed sobą. Przy okazji próbuje okiełznać swoje zdolności parapsychologicznej, ale także udaremnić serię morderstw oraz rozwikłać zagadkę sprzed 25 lat, w którą wplątani są jej rodzice. Zapowiada się naprawdę ciekawie!

fot. materiały prasowe Netflix

Co wiemy na temat obsady i produkcji serialu Wednesday Netflixa?

Pierwszy sezon serialu Wednesday ma składać się z 8 odcinków. Scenarzystami i showrunnerami zostali Alfred Gough i Miles Millar (odpowiedzialni m.in. za Tajemnice Smallville). Reżyserem i producentem wykonawczym jest wspomniany Tim Burton – od dawna fan historii o rodzinie Addamsów, która swój początek ma w komiksie z 1938 roku. Niestety nie wiemy jeszcze, kto zagra Wednesday, jak i innych członków strasznej rodziny. Czekamy na te informacje z niecierpliwością i na pewno się nimi z wami podzielimy!