Wieczory robią się coraz dłuższe i chłodniejsze. A alternatywa spędzania ich w niż poza domem o wiele atrakcyjniejsza. I choć nieco przeraża nas ta wizja, to jednak perspektywa, że będzie można umilać sobie ten czas serialami, od razu podnosi nas na duchu. Zwłaszcza, że tej jesieni naprawdę będzie co oglądać. Pojawią się nowe sezony naszych ulubionych produkcji oraz nieźle zapowiadające się nowości. Na które z nich czekamy najbardziej? Oto 5 z nich! 

Najlepsze seriale na jesień 2019: 5, na które najbardziej czekamy 

Żmijowisko, premiera: 3 listopada 2011  

W zeszłym roku Canal+ uraczył nas serialową odpowiedzią na tetralogię Vincenta V. Severskiego, Nielegalni. Kontynuując trend na przenoszenie książek na mały ekran, tej jesieni zapowiada produkcję, na którą najbardziej czekają z pewnością fani twórczości Wojciecha Chmielarza. Chodzi bowiem o jedną z jego najpopularniejszych pozycji tego autora, Żmijowisko. Za reżyserię serialu odpowiada Łukasz Palkowski (Bogowie, Belfer), a obsada aż kipi od gwiazd - na pierwszym pranie zobaczymy Pawła Domagałę - licząc na pozytywne zaskoczenie w roli, w jakiej do tej pory nie mieliśmy go okazji oglądać, Agnieszkę Żulewską, Cezarego Pazurę, Piotra Stramowskiego oraz Wojciecha Zielińskiego. Żmijowisko opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letni Ada, córka jednej z par. Rozpoczynają się poszukiwania, jednak nastolatki nie udaje się znaleźć. Rok później jej ojciec, Arek (Paweł Domagała) wraca na miejsce tragedii, by wznowić poszukiwania.

Wataha sezon 3, premiera: 6 grudnia 2019

Wataha zdobyła rzeszę fanów nie tylko dlatego, że to po prostu świetnie zrealizowana produkcja, ale również ze względu na lokalizację, w której HBO realizuje swoja produkcję. Bieszczady to jeden z najpiękniejszych, najbardziej tajemniczych i ciągle nieodkrytych rejonów Polski. Ludzie nadal wolą stać w kolejce w drodze nad Morskie Oko niż zachwycać się pięknymi połoninami, z których dopatrzyć można się Jeziora Solińskiego. W Watasze pasma górskie Wschodnich Karpat są jednak o wiele mroczniejsze i niebezpieczne niż w rzeczywistości. Na granicy Polski i Ukrainy dochodzi o regularnych przemytów ludzi i przestępstw na tle rasistowskim. Tych należy spodziewać się w najnowszym, trzecim już sezonie serialu, który tym razem wyreżyserowały Kasia Adamik i Olga Chajdas. Na ekran powrócą Leszek Lichota i Aleksandra Popławska, czyli kapitan Straży Granicznej Rebrow i prokurator Dobosz, a wśród nowych twarzy pojawią się m.in. Borys Szyc i Olga Bołądź.

The End Of The Fucking World sezon 2, premiera: listopad 2019

Twórcy The End Of The Fucking World, serialu Netflixa zrealizowanego na podstawie komiksu autorstwa Charlesa Forsmana, dość długo utrzymywali w tajemnicy, kiedy możemy spodziewać się kontynuacji. Ale kiedy dowiedzieliśmy się, że James grany przez Alexa Lawthera i Alyssa, w którą wcieliła się Jessica Barden, powrócą na mały ekran jesienią tego roku, zaczęliśmy spać spokojnie. Bo The End Of The Funcking World to jeden z tych seriali, który szybko trafił do kategorii tych, które mają zdecydowanie za mało odcinków, a te z kolei trwają zdecydowanie za krótko. To jednak wystarczyło, żeby zdobyć nasze serca, w czym największy udział mają właśnie odtwórcy głównych ról. Jeszcze dwa lata temu mało komu znani Lawthera i Barden, dzisiaj są rozchwytywani. A przedstawiana przez nich wizja końca fu***ng świata pożądana jak nigdy dotąd.

Zobacz także: „Niewiarygodne” to nowy serial Netflixa, który zostanie z wami na dłużej

Zobacz także:

Świat w ogniu, premiera: jesień 2019

Nowa produkcja BBC to przede wszystkim gratka dla miłośników kostiumowych i historycznych seriali. Już sam zwiastun pokazuje, że twórcy dołożyli wszelkich starań, by jak najdokładniej oddać klimat czasów, które są tłem dla serialu Świat w ogniu. Akcja skupia się na kluczowych wydarzeniach II Wojny Światowej - inwazji na Polskę we wrześniu 1939 roku i Bitwy o Anglię, w której udział brali również Polacy. Dlatego w serialu nie mogło zabraknąć również polskich wątków i będzie ich całkiem sporo. W obsadzie znaleźli się Zofia Wichłacz, Tomasz Kot, Tomasz Ziętek, Borys Szyc, Agata Kulesza oraz Radosław Kaim. A oprócz nich podziwiać będziemy hollywoodzkie gwiazdy, czyli Helen Hunt oraz Sean Bean. Serial liczyć będzie 7 odcinków i obejrzymy je na antenie kanału Epic Drama

The Crown sezon 3, premiera: 17 listopada 2019 

Pozostając w historyczno-kostiumowych klimatach, nie moglibyśmy nie wspomnieć o The Crown. Jeden z najdroższych seriali Netflixa, opowiadający o budzących spore emocje losach brytyjskiej monarchii, w trzecim sezonie powraca z zupełnie nową obsadą. W roli królowej Elżbiety II nie zobaczymy już Claire Foy, a Olivię Colman. Z kolei jej siostrę Małgorzatę zamiast Vanesy Kirby zagra Helena Bonham Carter, a starszą wersję księcia Filipa już nie Matt Smith, a Tobias Menzies. W kontynuacji pojawią się także dwie kluczowe w życiu Karola kobiety, czyli Diana oraz Camilla. I raczej mało prawdopodobne, żeby wraz z trzecią częścią The Crown royal family w końcu stała się fanką obrazu.