Serial Euforia, za którym stoi Sam Levinson, a jednym z producentów jest Drake, podbił serca widzów. Kontrowersyjna fabuła, opowiadająca o uzależnionej od narkotyków nastolatce Rue (w tej roli Zendaya, która niedawno triumfowała na rozdaniu nagród Emmy, przechodząc do historii jako najmłodsza laureatka statuetki dla najlepszej aktorki), która zakochuje się w swojej transseksualnej przyjaciółce Jules (Hunter Schafter). Produkcja dotyka wielu problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie i ich rodzice, a także aktualnych zjawisk m.in. cyberseksu, przemocy, brak umiejętności w budowaniu trwałych relacji, toksyczne związki, molestowanie. Euforia to wiele wciągających wątków ze utalentowaną, młodą obsadą – w serialu grają wspomniana już Zendaya i Hunter Schafter, a także Alexa Demie, Jacob Elordi, Barbie Ferreira i Sydney Sweeney. Premiera 1. sezonu odbyła się rok temu, natomiast kontynuację zaplanowano na ten rok. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany ekipie serialowej, która musiała przerwać zdjęcia ze względu na obostrzenia. W związku z tym premiera przesunęła się na 2021 rok. Na szczęście producenci zrobili niespodziankę widzom i zapowiedzieli dwa odcinki specjalne, które ujrzą światło dzienne jeszcze w tym roku.

Seriale, które zostały wstrzymane z powodu koronawirusa. Wśród nich m.in. „Wiedźmin”, „Euforia”, „Stranger Things” i „Riverdale” >>>

Euforia powraca! Już wkrótce obejrzymy dwa odcinki specjalne – znamy datę premiery i wiemy, co się wydarzy

Dwa odcinki specjalne serialu, która stanowią pomost między sezonami, zostaną wyemitowane jeszcze w tym roku. Właśnie poznaliśmy datę pierwszego. Nowy epizod Euforii obejrzymy już 7 grudnia na platformie HBO Go! Data drugiego zostanie ujawniona już niedługo. Pierwszy odcinek specjalny, który zatytułowano Trouble Don't Last Always, skupi się wokół głównej bohaterki, czyli Rue. Jak poradziła sobie po rozstaniu z Jules, która wyjechała? I jak potoczyła się jej walka z uzależnieniem? W odcinku, w którym bohaterowie świętują Boże Narodzenie, pojawi się również Colman Domingo, którego Rue poznała na odwyku. 

Serial Euforia wyróżniono w tym roku trzema nagrodami Emmy – dla najlepszej aktorki w serialu obyczajowym (Zendaya), za najlepszą współczesną charakteryzację (naturalną) oraz za najlepszą oryginalną muzykę i słowa (Labrinth – All For Us). Nie mamy wątpliwości, że cierpliwości się opłaci i zarówno dwa odcinki specjalne, jak i 2. sezon okażą się świetne!