Małgorzata Szumowska powraca z nowym filmem. Obraz Śniegu już nigdy nie będzie zadebiutuje w Konkursie Głównym tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jest to wyróżnienie tym bardziej wyjątkowe, że polskie premiery zdarzają się na tej jednej z najważniejszych imprez w przemyśle filmowym niezwykle rzadko. Nie dziwi jednak fakt, że to właśnie obraz Szumowskiej został doceniony przez organizatorów festiwalu, gdyż jest to nazwisko od lat wyróżniane na arenie międzynarodowej. Reżyserka filmów Twarz, Body/Ciało, W imię…, Sponsoring czy 33 sceny z życia doceniana była na festiwalach w Berlinie czy Locarno. Ma na koncie Europejską Nagrodę Filmową, a ostatnio jej film The Other Lamb trafił na platform Netflix.  


Polska reżyserka Małgorzata Szumowska nakręciła film dla domu mody Miu Miu. Zagrała w nim Maja Ostaszewska! >>>
 

Film Śniegu już nigdy nie będzie Małgorzaty Szumowskiej w Konkursie Głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji!

Film Śniegu już nigdy nie będzie to wspólne dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, operatora odpowiedzialnego również za wcześniejsze filmy szumowskiej, jak Body/Ciało czy 33 sceny z życia. Tym razem wspólnie ze swoją byłą żoną nie tylko wyreżyserował nową produkcję, ale i napisał do niej scenariusz. Czyli historię Żeni, który ma prawdziwy dar – jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi ogrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Szybko okazuje się, że zdolności Żeni mogą odmienić życie.

W roli Żeni zobaczymy Aleca Utgoffa, czyli Dr Alexeia z serialu Netflixa Stranger Things. Oprócz niego na ekranie pojawią się też Maja Ostaszewska(prywatnie żona Michała Englerta), Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot. Pierwsze zdjęcia z filmu Śniegu już nigdy nie będzie możecie zobaczyć TUTAJ.

77. festiwal filmowy w Wenecji odbędzie się w planowanym terminie, czyli 2-12 września 2020 roku. Dyrektor artystyczny imprezy Alberto Barbera zapewnia, że podczas festiwalu zachowany zostanie obowiązek dystansu społecznego i noszenia maseczek ochronnych. Planowana jest także mniejsza liczba przyznanych akredytacji.


„Stranger Things” 4 – kiedy premiera? Wszystko, co wiemy o nowym sezonie serialu Netflixa >>>