Nagrody Grammy są w czwórce najważniejszych statuetek przyznawanych przez amerykański przemysł rozrywkowy. Rywalizują o nie sami najlepsi, a każdy kolejny gramofon, bo mają właśnie taką formę, to ogromny zaszczyt dla zdobywcy lub zdobywczyni. Okazuje się jednak, że można zwyciężyć również w momencie, kiedy ktoś inny zgarnął statuetkę. Dowiodła tego Lady Gaga, która pokazała, że gra fair play. Często proste gesty znaczą najwięcej.

Grammy 2022 – SZA i Doja Cat ze statuetkami

Podczas rozdania nagród Grammy 2022 o statuetkę za najlepszy popowy duet lub grupowy występ ubiegali się sami rewelacyjni wykonawcy i wykonawczynie. Justin Bieber i Benny Blanco liczyli na gramofon za „Lonely”, BTS za „Butter”, Coldplay za „Higher Power”, Tony Bennett i Lady Gaga za „I Get A Kick Out of You”, a SZA i Doja Cat za „Kiss Me More”. Pomimo że zwycięzcy mogli być tylko jedni, to okazało się, że to nie do końca prawda. Ten wieczór pod wieloma względami należał do Lady Gagi. Piosenkarka podczas gali uhonorowała Bennetta wzruszającym występem. Wokalista w ubiegłym roku przeszedł na emeryturę. Pod koniec kariery zdecydował się jednak na współpracę z Lady Gagą, która przedstawiła jego twórczość młodszemu audytorium. Dla wielu osób to właśnie ten duet był faworytem wieczoru, ale jednak statuetka powędrowała do SZA i Doja Cat.

Fot. Getty Images

Grammy 2022 – Lady Gaga pomaga SZA

Kiedy zamiast Gagi i Bennetta wywołane zostały SZA i Doja Cat, stało się coś, co mogłoby się wydawać, że w świecie show-biznesu wcale nie należy do oczywistych zachowań. Kiedy SZA podniosła się i wzięła kule, o których się aktualnie porusza, okazało się, że dotarcie na scenę może być sporym wyzwaniem. Gwiazda miała na sobie spektakularną suknię o kroku syreny z długim trenem projektu Jeana Paula Gaultiera. Na jej twarzy było widać wręcz zdenerwowanie całą sytuacją. Wtedy na ratunek ruszyła Lady Gaga. Piosenkarka klęknęła na ziemi w swojej pięknej sukni i podniosła tren swojej rywalki, a następnie pomogła jej w drodze na scenę.

Doja Cat wbiegła na scenę chwilę później i śmiała się, że była w łazience tuż przed rozdaniem nagród. Potem zalała się łzami, mówiąc: Lubię umniejszać, ale to jest wielka sprawa. Doja, która słynie z tego, że jest ogromną gadułą, tym razem wydawała się nie mieć słów. Na początku tego tygodnia gwiazda pop w emocjonalnym wystąpieniu w mediach społecznościowych powiedziała, że planuje zakończyć karierę muzyczną, więc jej zwycięstwo wydawało się szczególnie ważne. Wtedy kamera została skierowana na Lady Gagę, która klaskała, a następnie ze wzruszeniem przyłożyła dłonie do ust.

Grammy 2022 – hollywoodzkie siostrzeństwo

Jeżeli ktoś chce powiedzieć, że świat show-biznesu jest zepsuty i każdy w nim dąży po trupach do celu, to powinien wtedy pomyśleć właśnie o tym drobnym geście, który wykonała Lady Gaga. Kobiety wspierają kobiety. Wyrzućcie z głowy wszelkie schematy, które wytworzył patriarchat, że kobiety uwielbiają rywalizować i oceniać się nawzajem. To bzdura! Lady Gaga najlepiej pokazała, że można uklęknąć i podnieść tren rywalki, a potem odprowadzić ją na scenę po nagrodę, którą samemu chciało się zdobyć. Będą kolejne statuetki. Tym razem w ręce Lady Gagi trafiła za to symboliczna nagroda za dziewczyńską solidarność.

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: