Trzy polskie produkcje serialowe, to prezent dla polskich fanów HBO Polska z okazji ich 20. urodzin. Już 20 listopada premiera drugiej części serialu "Pakt", 9 października ruszają zdjęcia do kontynuacji "Watahy", a co najważniejsze, trwają intensywne przygotowania do uruchomienia produkcji "Ślepnąc od świateł" według scenariusza Jakuba Żulczyka i reżysera Krzysztofa Skoniecznego.

"W HBO lubimy opowiadać historie. Od ponad 20 lat dzieje się to w Stanach, od dekady w Polsce, gdzie zaczynaliśmy od dokumentów, a 5 lat temu dołączyły do nich produkcje fabularne. Staramy się dostarczyć widzom nie tylko rozrywki, ale i poczucia satysfakcji, że tu, u nas, lokalnie powstają projekty interesujące, aktualne i różnorodne" - mówi Izabela Łopuch, Head of Original Production HBO Polska.

Na 20 listopada zaplanowano premierę drugiej części serialu "Pakt", w którym główne role odgrywają Marcin Dorociński i Magdalena Popławska. W obsadzie znaleźli się również Adam Woronowicz, Kinga Preis, Borys Szyc, Witold Dębicki i Zbigniew Zamachowski. Reżyserem serialu jest Leszek Dawid, twórca głośnych filmów "Ki" oraz "Jesteś bogiem".

"Drugi sezon ‘Paktu’ stworzony od podstaw przez polskich scenarzystów pozwoli nam podejrzeć kulisy politycznych rozgrywek, pokazując skomplikowane mechanizmy walki o władzę, a także bolesne zderzenie ideałów z rzeczywistością" - opowiada Izabela Łopuch.

9 października natomiast startują zdjęcia do drugiej części serialu "Wataha". Reżyserami drugiego sezonu będą: Kasia Adamik ("Bez tajemnic", "Wataha"), Olga Chajdas ("3xMiłość", "Głęboka woda") oraz "Jan P. Matuszyński" – reżyser dokumentu "Deep Love" oraz wielokrotnie nagrodzonej na Festiwalu Filmowym w Gdyni "Ostatniej Rodziny". Premiera serialu zaplanowana została na 2017 rok.

"Było dla nas jasne, że widzowie pokochali ten serial i jego bohaterów. Wracamy na granicę, w Bieszczady, właśnie teraz, bo temat niekończącej się ucieczki od przeszłości, od ludzi, miejsc, zdarzeń wydaje nam się niezwykle aktualny w kontekście tego, co dzieje się w kraju i na świecie" – dodaje Izabela Łopuch.

W listopadzie tego roku padnie pierwszy klaps na planie zdjęciowym produkcji "Ślepnąc od świateł". Prace nad adaptacją książki autorstwa Jakuba Żulczyka trwały ponad dwa lata. Serial składać się będzie z sześciu odcinków wyreżyserowanych przez Krzysztofa Skoniecznego, twórca filmu "Hardkor Disko".

"Sześć dni z życia dilera kokainy w trakcie świąt Bożego Narodzenia to materiał na thriller, czarne kino, z akcją, sensacją i mocnym, autorskim głosem – mówi Izabela Łopuch. Ale chcemy również, żeby "Ślepnąc od świateł" było mocną, może nawet brutalną w swojej szczerości - ale wypełnioną także romantyzmem i czarnym humorem – elegią o Warszawie. Opowieścią o świecie, w którym wszelkie wartości zostały odrzucone, a ludzie ze swoimi uczuciami, marzeniami, brakiem kontaktu z samym sobą, dryfują w pustkę. Być może jedyną ucieczką z tej pustki jest przyznanie się przed samym sobą, kim jest się naprawdę".