Finałowa piętnastka, najlepsi z najlepszych, faworyci jurorów. Przed uczestnikami Top Model 8 po raz pierwszy prawdziwe i poważne zadania. To one zadecydują, kto odpadnie w 4. odcinku programu. Jak poradzili sobie Klaudia Chojnacka, Michał Gała, Dawid Woskanian, Stanisław Obolewicz, Anna Jaroszewska, Kinga Wawrzyniak, Sandra Dorsz, Rafał Torkowski, Radek Czekański, Denis Chmielewski, Nikola Furman, Olga Kleczkowska, Magda Karwacka, Marcin Chowaniak i Klaudia El Dursi? Tak jak zapowiadano na początku – było sporo emocji i prawdziwa walka o to, by spełnić marzenia o byciu modelem i modelką.

Top Model 2019: uczestnicy Top Model 8 na Instagramie. Zobaczcie konta finałowej 15
 

Odcinek 4. Top Model 8 – metamorfozy uczestników

Tradycyjnie jak w każdej poprzedniej edycji przyszedł czas na metamorfozy! Dla wielu z Was nie były jednak one zaskoczeniem, bowiem odmienionych uczestników mogliście oglądać już od ubiegłego tygodnia na naszej październikowej okładce. I spokojnie – dostaliśmy od Was masę wiadomości, że puściliśmy numer za wcześnie, że spoilerujemy i generalnie, co na to TVN. Dziękujemy za wszystkie zaniepokojone głosy, ale wszystko jest w porządku. Okładka trafiła na rynek dokładnie wtedy, kiedy miała trafić. Chyba nie myśleliście, że ogólnopolskie pismo, które patronuje Top Model wypuściłoby TAKĄ okładkę bez wiedzy stacji? :) Efekty metamorfoz już znacie, a w dzisiejszym odcinku możecie zobaczyć, jakie uczucia w trakcie towarzyszyły uczestnikom.

Za zmiany fryzur piętnastu aspirujących modeli i modelek odpowiedzialny był Łukasz Urbański, stylista gwiazd pracujący z m.in. Joanną Krupą i Magdaleną Cielecką. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni z zaproponowanych nowych looków. Ale o tym mogli się przekonać dopiero po – w trakcie ścinania i farbowania nie mieli przed sobą luster, działała więc wyobraźnia.

Rozpacz towarzyszyła głównie dziewczynom (dla chłopaków było to niezrozumiałe, bo przecież każdy był przygotowany na metamorfozy, które są co sezon), które były już przerażone opadającymi na podłogę kolejnymi kępkami włosów. Kinga Wawrzyniak z kolei mocno przeżyła wyrzucenie do kosza doczepów, które dodawały jej pewności siebie, a bez których nie czuła się sobą. Dziewczynie ciężko było przyzwyczaić się do swojej nowej wersji. Pomogła jej w tym Kasia Sokołowska, która przekonywała, że warto w świecie mody być naturalnym.

Emocje udzieliły się także Klaudii Chojnackiej, która bała się zbytniego skrócenia swoich loków. Za to Olga Kleczkowska z całkowitym luzem podeszła do tematu i zgodziła się na mocne cięcie, podobne to tego Natalie Portman z Leona Zawodowca. We włosach za ucho poczuła się bardziej „modelkowo”. Metamorfozy okazały się też trudnym tematem dla Ani Jaroszewskiej, która akurat włosy lubiła w sobie najbardziej i dzięki nim się wyróżniała, ich kolor uważała za charakterystyczny. Jej intensywny rudy finalnie rozjaśniono, co doprowadziło 26-latkę do łez. Także Magda Karwacka mocno przeżyła skrócenie i rozjaśnienie swoich bardzo długich brązowych włosów. Wcześniej nigdy ich nie farbowała.

W przypadku chłopaków głównie pracowano nad kształtem ich fryzur. Porządnie ich ostrzyżono, u niektórych ujarzmiono niesforne czupryny, a niektórzy zyskali nowy kolor – Rafał Torkowski platynowy blond, a Michał Gała pofarbowane na rudo włosy, czym był szczerze zachwycony. To jedne z największych metamorfoz tej edycji.

Top Model powtórki – gdzie i o której obejrzeć odcinki 8. edycji programu?
 

Top Model 8: odcinek 4. i sesja okładkowa do magazynu Glamour

Prosto po metamorfozach na... okładkę Glamour! Uczestnicy w tym odcinku stanęli (ubrani w kolorowe garnitury) przed obiektywem Ali Wesołowskiej, a nad powodzeniem zdjęć czuwała sama redaktor naczelna magazynu Glamour, Katarzyna Dąbrowska. Najpierw przywitała uczestników, którzy następnie zapozowali podzieleni na grupy: dziewczyn i chłopaków. Tak powstały dwie okładki październikowego wydania naszego magazynu, które już znajdziecie w sklepach. Efekty możecie zobaczyć więc w wersji drukowanej. Uczestnikom bardzo podobało się to zadanie (w końcu dla nich to pierwsza okładka w życiu!), ale jak się później okazało – czekało na nich w tym odcinku wiele innych wyzwań, a najtrudniejsze było dopiero przed nimi...
 

Pierwszy poważny pokaz mody w Top Model 8 – jak poradzili sobie uczestnicy na wybiegu MMC?

Jak powiedziała we wstępie Kasia Sokołowska – to pierwszy raz w historii programu, gdy na samym początku uczestnicy dostają tak poważne zadanie. Bo tu nie było żartów, a najprawdziwszy pokaz duetu MMC. Taki z mediami, gwiazdami, publicznością i profesjonalnymi modelami i modelkami na wybiegu. W dodatku głośny, bo to w jego finale Kasia Warnke i Piotr Stramowski potwierdzili plotki o tym, że aktorka jest w zaawansowanej ciąży.

Był to także pierwszy raz, kiedy uczestnicy usłyszeli mocne słowa na swój temat od innych osób: o braku pewności siebie czy zjadającym ich stresie. Ostatecznie na przymiarki dostało się dwunastu z piętnastu uczestników. Do domu wrócili Klaudia Chojnacka, Radek Czekański i Nikola Furman. To oni nie przypadli do gustu Kasi Sokołowskiej i projektantom MMC, Ilonie Majer i Rafałowi Michalakowi, już na etapie castingu. Za to po powrocie do Domu Modelek, by odreagować stres, sami urządzili sobie trzyosobowy pokaz mody. Wkrótce dołączyć do nich mieli Rafał Torkowski i Klaudia El Dursi, którzy ostatecznie nie zostali wzięci do pokazu i zrezygnowano z nich na etapie fittingów.

Jak wypadli Ci wybrani? Przede wszystkim kręty i nietypowy trawiasty wybieg sprawiał niektórym odrobinę trudności, ale dla dziewczyn zbawienne okazało się chodzenie w płaskich butach. Według jurorów Joanny Krupy, Marcina Tyszki i Dawida Wolińskiego, którzy zasiedli na widowni, a także Kasi Sokołowskiej, która reżyserowała pokaz i oglądała go właśnie z perspektywy reżyserki, uczestnicy Top Model 8 w ogóle nie odstawali poziomem od profesjonalnych modeli i modelek. To jednak ostatnie zadanie miało zadecydować, kto odpadnie w czwartym odcinku programu.
 

Top Model 8: sesja z Marcinem Tyszką na trampolinie

Gdyby do tej pory mało było Wam emocji, produkcja jeszcze bardziej podkręciła je pod koniec odcinka i zaprosiła uczestników na sesję na... trampolinie. Ujęcia robione były w powietrzu, w dodatku przez Marcina Tyszkę, a wsparciem i profesjonalnymi poradami służyła na planie top modelka Magdalena Frąckowiak. Zresztą na początku sam fotograf i juror w jednej osobie dał uczestnikom trzy wskazówki: należy pięknie wybić się na trampolinie, podkreślić w locie charakter ubrania i udowodnić, że jest się lepszym niż pozostali. Proste, prawda? Do tego dochodzi koordynacja ciała i mimiki, i okazuje się, że dla wielu było to już za dużo.

Na pierwszy ogień poszła Kinga, która poradziła sobie wyśmienicie m.in. dzięki temu, że sama uprawia gimnastykę artystyczną w powietrzu. Wszyscy byli w szoku, jak sprawnie jej poszło. Klaudia El Dursi, która otrzymała na etapie castingów złoty bilet, czuła presję by udowodnić, że zasłużyła na niego. Średnio poradził sobie Rafał, który skakał wiele lat o tyczce (nie czuł swojego ciała), także Nikola nie podołała zadaniu. Marcin Tyszka miał problem z wybraniem jakiegokolwiek zdjęcia dziewczyny. Marcin Chowaniak powalił ekipę swoimi saltami, a Magda Karwacka wykorzystała w zdjęciach pozycje baletowe. Klaudia Chojnacka za to chciała odrobić stratę pokazu i walczyła o każdą klatkę. Michał bardziej skupiał się podczas sesji na Magdzie Frąckowiak niż na pozowaniu, Ania miała strach w oczach i ostatecznie nie wytrzymała komentarzy Marcina Tyszki, który porównał ją do „rozgniecionej ropuchy” i że wygląda jak „worek kartofli”. Dziewczyna wycofała się, była nieobecna i bardzo mocno to przeżywała. W międzyczasie za kulisami rozwijała się relacja Michała Gały i Nikoli Furman, którzy nie ukrywali, że bardzo się polubili.
 

Top Model 8: kto odpadł w 4. odcinku?

Za nami metamorfoza, sesja do magazynu Glamour, pokaz mody i zdjęcia na trampolinie. Czas więc na panel jurorów z gościnnym udziałem Magdaleny Frąckowiak. Katarzyna Sokołowska, Joanna Krupa, Dawid Woliński i Marcin Tyszka z pomocą top modelki ocenili latającą sesję uczestników. Pochwały zebrały m.in. Sandra Dorsz i Magda Karwacka, doceniono Marcina Chowaniaka za to, że dał z siebie 100%, a u Klaudii El Dursi przyszła mama, czyli Joanna Krupa, dostrzegła „wow factor”. Jednymi z ulubionych zdjęć okazały się te należące do Klaudii Chojnackiej, Dawida Woskaniana, Kingii Wawrzyniak, Olgi Kleczkowskiej, która przy tej okazji dowiedziała się od Kasi Sokołowskiej, że to ona najlepiej wypadła w pokazie MMC. Słabo oceniono sesję Denisa, Nikoli i Michała, któremu wytknięto, że pyszałkowatość nie jest dobrą cechą. Także Radek Czekański nie obronił swojego skoku na trampolinie i to on wraz z Nikolą Furman i Michałem Gałą walczył o przetrwanie w zagrożonej trójce. Kto więc wygrał? Wstęp do pokoju zwycięzcy dostała Klaudia El Dursi i Kinga Wawrzyniak, które – co było widać w odcinku – nie przepadają za sobą. Z Top Model 8 w 4. odcinku odpadł ostatecznie Radek Czekański. Spodziewaliście się?

Top Model 8: finaliści. Poznajcie 15 finalistów Top Model 2019