Na jaw wychodzi coraz więcej szczegółów na temat 3. sezonu „Wiedźmina”, nad którym prace już się rozpoczęły. Pewnie jest choćby to, że w osadzie ponownie zobaczymy Henry'go Cavilla w roli Geralta z Rivii, a także Freyę Allan, Anyę Chalotrę czy Joey Batey, którzy wcielą się odpowiednio w Ciri, Yennefer i Jaskiera. Wiadomo także, że w kolejnych odcinkach poruszone zostaną wątki z „Krwi elfów” Sapkowskiego, które tym razem musiały zostać pominięte – mimo że 3. sezon produkcji bazować będzie już na kolejnej części słynnej sagi, czyli „Czasie pogardy”.

Relacje, miłość i seks w 3. sezonie „Wiedźmina” 

Zgodnie z zapowiedzią showrunnerki serialu Lauren S. Hissrich w 3. sezonie „Wiedźmina” więcej miejsca zajmą także relacje między bohaterami – związki, miłość i seks. Więcej dowiemy się choćby o seksualności Ciri. Pojawić się mają także wątki LGBTQ+.

„To sezon, który zaczyna bardziej zagłębiać się w relacje i tak jakby mówi o tym, jak różne mogą być związki. Mamy Filippę, która jest najbardziej znana... Powiedziałabym, że jest queerową ikoną dla czytelników książek. Zagłębiamy się w jej postać. To nie jest coś, przed czym się wzbraniamy” – Lauren S Hissrich w rozmowie z serwisem Digital Spy, uważając jednak by nie zdradzić za dużo.

Jeśli jednak dobrze znacie książki Sapkowskiego lub grę, która powstała na ich bazie, zapewne doskonale wiecie, że Filippa to czarodziejka znana ze swych romansów z kobietami. Teraz także zresztą pojawiła się w serialu – tyle że pod postacią sowy. W 3. części produkcji ma się to jednak zmienić (w tej roli zobaczymy Cassie Clare). Niewykluczone jednak, że takich wątków będzie jednak więcej, bo od dawna się do tego przymierzano.

Seksualność Ciri w 3. sezonie „Wiedźmina”

W 3. sezonie „Wiedźmina” więcej uwagi poświęcone zostanie także Ciri – w tym także jej seksualności, która dotychczas była pomijana (pojawiły się jedynie nawiązania do menstruacji i trudnych warunków, które nie sprzyjają odpowiedniej pielęgnacji w tym czasie). „Zaczynamy zagłębiać się w to bardziej” – wyznała showrunnerka produkcji. I zapewniła, że nowe odcinki będą próbą odejścia od zmaskulinizowanej fantastyki.

„Historycznie rzecz biorąc, fantasy było często pisane przez mężczyzn, dla mężczyzn. To było naprawdę interesujące, wejść w ten świat jako kobieta i powiedzieć: okej, mamy te niesamowite książki, które mają naprawdę silne postacie kobiece lub queerowe”.

A więc, czekamy na więcej.

3. sezon „Wiedźmina”: zdjęcia oficjalnie rozpoczęte

Netflix oficjalnie potwierdził rozpoczęcie zdjęć do 3. sezonu hitu na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Od jakiegoś już czasu mówiło się o tym, teraz możemy zobaczyć zdjęcia naszej ulubionej trójki: Ciri, Yennefer i Geralta. Gdzie są? Prawdopodobnie w Słowenii. 

3. sezon „Wiedźmina”: co nas czeka

Oprócz wypuszczenia zdjęcia z planu z głównymi bohaterami, Netflix podzielił się także krótkim zarysem fabuły 3. sezonu „Wiedźmina”.

Zobacz także:

Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

3. sezon „Wiedźmina”: obsada. Pojawią się nowi aktorzy i aktorki!

Wiemy już, że w 3. sezonie do obsady dołączy przynajmniej czwórka nowych aktorek i aktorów znanych z innych hitowych produkcji. Choćby Hugh Skinner, aktor znany m.in. z hitu „Mamma Mia Here We Go Again!” czy uwielbianego przez wiele osób „Fleabag”, który grał tam Harry'ego, byłego chłopaka tytułowej bohaterki. W „Wiedźminie” zagra młodszego brata króla Vizimira, czyli Radowida, który niespodziewanie znajdzie się się w strukturach redańskiego wywiadu. Może sporo namieszać, bo choć uchodzi za hulakę i bawidamka, to jest dobrym obserwatorem i potrafi się wtrącić, kiedy trzeba, zaznaczając swoją pozycję. Oprócz Hugh na ekranie pojawią się: 

  • Robbie Amell jako Gallantin, urodzony wojownik, który dowodzi armią buntowników Scoia'tael walczących po stronie Nilfgaardu. Nie boi się mówić prawdy, ale lojalność wobec swojego ludu prowadzi go do konfliktu z Francescą o władzę.
  • Meng’er Zhang („Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”) jako Milva, adoptowana przez driady z Brokilonu, jest zaciekłą i utalentowaną łowczynią. Doskonałe umiejętności łucznicze w połączeniu z wyjątkową zdolnością przetrwania czynią z niej groźnego przeciwnika na bezlitosnym Kontynencie – kto się z nią zetknie, robi to na własne ryzyko.
  • Christelle Elwin jako Mistle, członkini Szczurów, bandy młodocianych wyrzutków, którzy zabierają bogatym, by dać sobie - a czasem biednym. Jest twardą dziewczyną z ulicy, podejrzliwą wobec wszystkich i żądną zemsty, aż do czasu przypadkowego spotkania, które zmieni wszystko.

3. sezon „Wiedźmina”: premiera

24 września 2022 roku, podczas globalnego eventu Netfliksa TUDUM, podano przybliżoną datę premiery 3. sezonu  „Wiedźmina”. Nowe odcinki hitu z Henrym Cavillem zadebiutują na platformie  latem 2023 roku. Ogłaszając tę wiadomość, zaprezentowano również nowy plakat serii. Roztrzaskany wiedźmiński medalion zapowiada prawdziwy przewrót w świecie Geralta?