Niech podniosą do góry ręce Ci (tak, tak...cellulit dotyka również mężczyzn), którzy nigdy w życiu nie musieli borykać się z cellulitem. Obstawiamy, że nie ma was wielu.

Zima, oprócz cudownego, białego śniegu ma również dodatkowe plusy. Minusowe temperatury, to wybawienie dla tych, którzy nie czują się dobrze w swoim ciele. Obszerne i luźne ubrania idealnie ukryją nasze niedoskonałości. Niestety, nadejście lata jest równoznaczne z krótkimi sukienkami, szortami i beztroskim plażowaniem. Jak się do tego przygotować? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Wam zwalczyć cellulit.

 

1. Woda, woda i jeszcze raz woda

Picie sporej ilości wody ma pozytywne skutki w wielu aspektach naszego życia, również w walce z cellulitem. Zwiększenie spożycia wody spowoduje, że nasze ciało zacznie szybciej pozbywać się nadmiernych ilości tłuszczu. Mała ilość wody w organizmie skutkuje zaburzeniem wymiany płynów, co skutkuje powstawaniem skórki pomarańczowej. 

 

2. Zdrowa dieta czyni cuda

Powiedzenie "Jesteś tym, co jesz" ma w sobie wiele prawdy. Zdrowa dieta pomaga zwalczyć cellulit. Szczególnie ta, w której spożywamy dużo pełnoziarnistych produktów, błonnika, owoców i warzy. Wszystkie wypisane przez nas produkty przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu, co w efekcie końcowym skutkuje mniejszą grudkowatości skóry. To cecha charakterystyczna cellulitu, zwanego potocznie "skórką pomarańczową". Objawia się wybrzuszoną i nierówną skórą, która wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy. Inne antycellulitowe produkty to egzotyczne owoce i tłuste ryby. I najważniejsze, alkohol, papierosy, kawa - to wrogowie pięknego wyglądu.

 

3. Masaż to podstawa

Masowanie miejsc dotkniętych cellulitem pobudza krążenie krwi i płynów, co powoduje zanikanie niedoskonałości skóry. Idealnie sprawdzą się tutaj fusy kawy, których skład przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Jeżeli zależy wam na lepszym i szybszym efekcie, do peelingu kawowego dosypcie odrobinę cynamonu!

 

4. Żyj aktywnie

Regularne ćwiczenia pobudzające krążenie, poprawią nie tylko wasze samopoczucie, ale również wpłyną na zdrowie i wygląd. Pamiętajcie, nie oznacza to, że musicie spędzać każdy wieczór na siłowni wylewając z siebie siódme poty. Jeżeli wasz tryb życia nie pozwala na codzienne zajęcia jogi, fitnessu czy crossfitu postarajcie się przynajmniej raz dziennie udać na energetyczny spacer w towarzystwie znajomego. To może być nawet przyjemne, prawda?

 

5. Bądź o krok do przodu

Jeżeli należycie do tych szczęściarzy, których cellulit jeszcze nie dopadł i chcecie żeby tak pozostało, zrezygnujcie z obcisłych ubrań. Przylegające do ciała spodnie, legginsy utrudniają prawidłowe krążenie krwi. Na szczęście obecne moda sprzyja zmianom. Oversize to obecnie największy trend, więc pozwólcie sobie kilak razy w tygodniu porzucić obcisłe rurki na rzecz "boyfriend jeans" lub spódnicy maxi. Obiecujemy, że natychmiast poczujecie ulgę!

 

Natomiast dla tych, których tzw. skórka pomarańczowa zdążyła dopaść, a w najbliższym czasie szykują się wam wakacje, mamy mały sekret! Cellulit jest mniej widoczny na opalonej skórze. Zanim odsłonicie swoje ciało nadajcie mu złocisty kolor!