Niech podniosą do góry ręce Ci (tak, tak...cellulit dotyka również mężczyzn), którzy nigdy w życiu nie musieli borykać się z cellulitem. Obstawiamy, że nie ma was wielu.

Zima, oprócz cudownego, białego śniegu ma również dodatkowe plusy. Minusowe temperatury, to wybawienie dla tych, którzy nie czują się dobrze w swoim ciele. Obszerne i luźne ubrania idealnie ukryją nasze niedoskonałości. Niestety, nadejście lata jest równoznaczne z krótkimi sukienkami, szortami i beztroskim plażowaniem. Jak się do tego przygotować? Oto kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Wam zwalczyć cellulit.

 

1. Woda, woda i jeszcze raz woda

Picie sporej ilości wody ma pozytywne skutki w wielu aspektach naszego życia, również w walce z cellulitem. Zwiększenie spożycia wody spowoduje, że nasze ciało zacznie szybciej pozbywać się nadmiernych ilości tłuszczu. Mała ilość wody w organizmie skutkuje zaburzeniem wymiany płynów, co skutkuje powstawaniem skórki pomarańczowej. 

 

2. Zdrowa dieta czyni cuda

Powiedzenie "Jesteś tym, co jesz" ma w sobie wiele prawdy. Zdrowa dieta pomaga zwalczyć cellulit. Szczególnie ta, w której spożywamy dużo pełnoziarnistych produktów, błonnika, owoców i warzy. Wszystkie wypisane przez nas produkty przyczyniają się do usuwania toksyn z organizmu, co w efekcie końcowym skutkuje mniejszą grudkowatości skóry. To cecha charakterystyczna cellulitu, zwanego potocznie "skórką pomarańczową". Objawia się wybrzuszoną i nierówną skórą, która wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy. Inne antycellulitowe produkty to egzotyczne owoce i tłuste ryby. I najważniejsze, alkohol, papierosy, kawa - to wrogowie pięknego wyglądu.

 

3. Masaż to podstawa

Masowanie miejsc dotkniętych cellulitem pobudza krążenie krwi i płynów, co powoduje zanikanie niedoskonałości skóry. Idealnie sprawdzą się tutaj fusy kawy, których skład przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Jeżeli zależy wam na lepszym i szybszym efekcie, do peelingu kawowego dosypcie odrobinę cynamonu! Pomocne mogą być też bańki chińskie na cellulit.

 

4. Żyj aktywnie

Regularne ćwiczenia pobudzające krążenie, poprawią nie tylko wasze samopoczucie, ale również wpłyną na zdrowie i wygląd. Pamiętajcie, nie oznacza to, że musicie spędzać każdy wieczór na siłowni wylewając z siebie siódme poty. Jeżeli wasz tryb życia nie pozwala na codzienne zajęcia jogi, fitnessu czy crossfitu postarajcie się przynajmniej raz dziennie udać na energetyczny spacer w towarzystwie znajomego. To może być nawet przyjemne, prawda?

 

5. Bądź o krok do przodu

Jeżeli należycie do tych szczęściarzy, których cellulit jeszcze nie dopadł i chcecie żeby tak pozostało, zrezygnujcie z obcisłych ubrań. Przylegające do ciała spodnie, legginsy utrudniają prawidłowe krążenie krwi. Na szczęście obecne moda sprzyja zmianom. Oversize to obecnie największy trend, więc pozwólcie sobie kilak razy w tygodniu porzucić obcisłe rurki na rzecz "boyfriend jeans" lub spódnicy maxi. Obiecujemy, że natychmiast poczujecie ulgę!

 

Natomiast dla tych, których tzw. skórka pomarańczowa zdążyła dopaść, a w najbliższym czasie szykują się wam wakacje, mamy mały sekret! Cellulit jest mniej widoczny na opalonej skórze. Zanim odsłonicie swoje ciało nadajcie mu złocisty kolor!