Przystojny, dobrze zbudowany i ciągle uśmiechnięty - niestety dziewczyny, ale Adrian jest już zajęty. Przygodę ze zdrowym trybem życia rozpoczął w momencie, w którym rówieśnicy ze szkoły zaczęli naśmiewać się z tego jak wygląda. Tak, Adrian był kiedyś przy kości. Trudno w to uwierzyć, prawda? Jego metamorfoza i umiejętność mobilizowania innych do działania robią wrażenie. Zresztą sami przeczytajcie. 

1.Najlepszy sposób na zmotywowanie się do ćwiczeń?

Myślę, że tyle ile jest ludzi, tyle jest sposobów na motywowanie się. Na każdego może zadziałać coś innego. Jednemu wystarczy obejrzenie zdjęć z wymarzoną sylwetką, drugiego motywować będzie lustro i wszelkie przemiany zachodzące w jego ciele, a jeszcze innych motywuję znalezienie sobie chociaż jednej osoby, z którą będą mieli wspólny cel.

Ważne jest, żeby mieć z kim porozmawiać w chwilach kryzysu, poradzić się czy też po prostu zwykle ponarzekać. Pomóc może nawet lekka rywalizacja. Nie znasz nikogo takiego? Nie musisz się przejmować. Obecnie nawet na Facebooku istnieje wiele grup, których zadaniem jest wzajemna motywacja i wsparcie. Może Ci się wydać to nie możliwe, ale uwierz mi, że takich kobiet jak Ty jest więcej. Nie jest to nic złego.

Osobiście uważam, że dzielenie się tym z innymi i czerpanie z tego wspólnej radości jest przepiękna rzeczą. Otaczaj się więc przede wszystkim ludźmi, przy których będziesz się wspinać ku górze. Największą motywację zawsze masz w sobie. Musisz po prostu pomóc jej się wydostać .

2. Co jest najważniejsze w trenowaniu na siłowni?

Myślę, że nie ma jednej rzeczy, która jest najważniejsza. Czynnikami dzięki którym odniesiesz sukces na siłowni są: samodyscyplina, zaparcie oraz nieustanna chęć do poprawy swoich osiągów. Chodzi o to, żeby z treningu na trening była coraz lepsza.

Wyznaczaj sobie cele, ale tylko takie, które na daną chwilę jesteś w stanie zrealizować. Nie porywaj się z motyką na słońce. Na wszystko przyjdzie czas. Ciesz się ze wszystkich małych zwycięstw. Nawet te najmniejsze należy celebrować. To one powinny być motorem napędowym Twoich działań na siłowni. Nie załamuj się drobnymi niepowodzeniami.

Nawet najlepsi czasami się potykają. Ważne jest jednak, żebyś za każdym razem wstała silniejsza i ciągle szła do przodu. Zaakceptuj się i pokochaj i pamiętaj, że to wszystko robisz dla siebie. Tylko wtedy ma to sens. Tylko wtedy da to wyniki. Tylko wtedy da to satysfakcję.

3. Najskuteczniejsze ćwiczenia na płaski brzuch?

Nie ma czegoś takiego jak najskuteczniejsze ćwiczenia na płaski brzuch. Każdy z nas jest inny, ma inną budowę ciała, a co za tym idzie inne predyspozycję do kształtowania sylwetki. Za płaski brzuch odpowiada przede wszystkim dieta.

Trening bez diety w większości przypadków nie przyniesie żadnych rezultatów. Co zatem zrobić? Przede wszystkim polecam obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Zwiększyć swoją aktywność fizyczną. NIE MUSISZ biegać 5 razy w tygodniu, jeśli nie chcesz.

Wystarczy zacząć 3 razy w tygodniu po godzinie pojeździć na rolkach, pójść na basen czy nawet na zwykły spacer. Każda dodatkowa aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednim żywieniem pozwoli pozbyć się fałdki tłuszczu z brzucha, lub po prostu znacznie poprawi jego kondycję. Pij dużo wody. Ogranicz, a najlepiej wyeliminuj cukry. Przejmij kontrolę nad własnymi posiłkami. Zacznij dyktować warunki. Jesteś jedyną osobą, która może tutaj coś zmienić. Zadbaj o swój komfort zarówno fizyczny jak i psychiczny, a efekty przyjdą szybciej, niż myślisz.

Ćwiczeniami na rozwój mięśni brzucha, które polecam:

- Skłony tułowia w leżeniu z ugiętymi kolanami.

- Skłony tułowia w leżeniu z uniesionymi kolanami.

- Wznos zgiętych kolan w leżeniu na plecach.

- Podciąganie kolan do klatki piersiowej w zwisie.

Ćwiczenia należy wykonywać tak aby zachować poprawną technikę i przez cały czas utrzymywać spięcie mięśniowe. Przy ćwiczeniach pamiętaj o diecie, a efekty będą widocznie bo bardzo krótkim okresie czasu. Życzę powodzenia.