Śnienie o tornadzie, które formuje się nagle i zbliża coraz bardziej, wiąże się na ogół z napięciami emocjonalnymi o dużej intensywności. Wiele osób, które we śnie znalazły się przed tornadem, dobrze pamięta wielkie wrażenie i strach, jakie odczuwały. Te zjawiska atmosferyczne są zaskakujące w swojej sile, niszczycielskich skutkach i nieprzewidywalności. Powstają w wyniku zderzenia dwóch prądów powietrza o różnych temperaturach, z których każdy chce narzucić drugiemu kierunek ruchu. To zderzenie tworzy wir powietrza, a powstała trąba przynosi destrukcję... Łatwo się zatem domyślić, że sen o tornadzie nie wiąże się z niczym dobrym. No, może poza jednym wyjątkiem.

Co oznacza sen o tornadzie?

Sen o tornadzie może mieć wiele znaczeń, ale wszystkie mówią o trudnym czasie w życiu. Niepokój, stres, wewnętrzny zamęt, chaos – te stany odbijają się w marzeniach sennych. Do tego należy dołączyć napięte relacje, tłumiony gniew, nerwowość, wir negatywnych myśli, a także zmianę, która cię przeraża. Oczywiście sen może powtarzać się często u osób, które naprawdę padły ofiarą tornada. Ale ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy często śnią o trąbach powietrznych są zwykle bardzo zestresowani. Warto wtedy zastanowić się nad przyczyną takiego snu. Czy istnieją konflikty, które mogły go spowodować? Czy jakiś obszar twojego życia cię niepokoi lub o który szczególnie się boisz?

Typowa sytuacja, która pojawia się w tych snach, to początkowy spokój. Jesteś w domu lub na zewnątrz – w codziennym i znajomym otoczeniu. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że coś się zmienia: wiatr się wznosi, niebo ciemnieje, a w oddali dostrzegasz formujące się tornado. Zwykle czujesz, że jesteś w niebezpieczeństwie, próbujesz uciec, szukać schronienia. Jeśli jesteś w domu, biegniesz dobrze pozamykać wszystkie drzwi i okna, aby wiatr nie wpadł do środka. Ale często wtedy jest już za późno. Pamiętaj, że dom w snach reprezentuje ciebie: twoje schronienie, które nagle staje się zagrożone.

Sennik: tornado, które zbliża się do ciebie lub twoich bliskich

Sen o byciu porwanym przez tornado może oznaczać twoją kruchość w obliczu większych wydarzeń lub emocji, z którymi nie umiesz sobie poradzić. Wiele natomiast zależy od tego, jak sen potoczy się dalej. Może wiatr zabierze cię w przyjemne miejsce, jak Dorotkę w „Czarnoksiężniku z Krainy Oz”? Tornado uderza w nią i jej dom, ale potem budzi się w magicznym królestwie Oz. Jeśli w śnie jest ktoś z tobą lub to właśnie on jest w niebezpieczeństwie, być może martwisz się szczególnie o tę osobę?

Sennik: nie tylko tornado, ale również pożar lub powódź

Charakterystyczne dla żywiołów i katastrof naturalnych jest to, że pojawiają się nagle, są intensywne i zmieniają krajobraz wokół. Jeśli pojawiają się we śni, dotyczy to zazwyczaj silnych emocji. Pożar reprezentuje szeroki zakres stanu ducha – od gniewu po pasję i energię. Powódź, czyli woda, jest szczególnie powiązana z uczuciami i równowagą. Może reprezentować wir emocji, kiedy np. bardzo się czymś denerwujesz. Być może jednak te dodatkowe siły natury przyszły ci właśnie z pomocą?

Sennik: utknęłaś w samochodzie podczas tornada

Utknięcie w samochodzie podczas tornada to podwójny strach. Nie dość, że zbliża się zagrożenie, to jeszcze jesteś poza bezpieczną strefą. Nieprzygotowanie na zderzenie z trąbą powietrza i uwięzieniem to nieprzygotowanie na wszystko, z czym się zmagasz. Poczucie bezsilności i przede wszystkim bezbronności w życiu może przełożyć się na taki nieprzyjemny sen.

Sennik: ucieczka przed tornadem

Jeśli próbowałeś lub próbowałaś we śnie uciec od tornada, może to oznaczać sukces w kontaktach z ludźmi, którzy w jakiś sposób ci przeszkadzają lub podważają twoje próby osiągnięcia czegoś. To jeden z nielicznych przypadków, gdzie tornado może oznaczać coś pozytywnego. Mimo totalnego strachu i wielkiego wysiłku ostatecznie jesteś bezpieczna/bezpieczny.

Zobacz także:

Sennik: uratowanie się z tornada

Czasami, choć rzadziej, osoba śniąca nie boi się tornada. Obserwuje, jak się zbliża, nie czując zagrożenia ani niebezpieczeństwa. To prawdopodobnie mówi o wewnętrznej sile i zwiastuje koniec złych czasów (być może spowodowanych kłótniami itp.). Tornado we śnie może również mieć pozytywne konotacje: utożsamia zmianę, wyzwolenie. Wiatr symbolizuje siły zmiatające opresyjne sytuacje i przynoszące nowe rozwiązania.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.