Jeszcze parę tygodni temu niewiele wskazywało na to, że 17. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” okaże się aż tak ekscytujący. A jednak. Niedoceniani z początku uczestnicy robią niesamowite postępy, a faworyci trafiają na samy dół tabeli punktowej. 4. odcinek flagowego show Polsatu nie był pod tym względem wyjątkiem. Kto zachwycił jury? Kto rozczarował? Kto zgarnął czek na 10 tysięcy złotych na wybrany przez siebie cel charytatywny? Mamy dla was wszystkie szczegóły.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” – co działo się w 4. odcinku? 

Odcinek wystartował z greckim przytupem. Do rytmów Greka Zorby zatańczyli prowadzący program oraz jurorzy. Tym razem gościnnie wystąpił Lesław Żurek, zajmując miejsce Michała Wiśniewskiego. Było to dla niego nowe doświadczenie, bo choć wygrał 14. edycję programu, to pierwszy raz zajmował miejsce za stołem jurorskim.

Konkursową część odcinka otworzyła Katarzyny Polewany w roli zmysłowej artystki Dua Lipy w utworze „Levitating”.

Kołysałam się z tobą przez całą piosenkę. Miałaś piękną dynamikę, niesamowicie się ruszasz. Jeszcze masz trochę nieśmiałości, żeby zaatakować niektóre dźwięki, ale miałaś to do pogodzenia ze świetną choreografią, którą zatańczyłaś znakomicie. Ja tańczyłam z tobą z przyjemnością –wyznała Katarzyna Skrzynecka.

Znamy się z Kasią z teatru, ale z tej strony jej nie poznałem. Zaczęłaś śpiewać i od razu pociągnęłaś mnie za sobą. Pomyślałem, że gdzieś to już słyszałem, więc bliskość oryginału tego wykonania była znakomita – skomplementował Lesław Żurek.

Drugim artystą, którego powitaliśmy na scenie był Michał Milowicz. I jego nie ominęła w końcu rola żeńska, w której ciężko było go rozpoznać. Wystąpił jako angielska wokalistka Alison Moyet, która zaczynała swoją karierę w duecie Yazoo. Jego niewiarygodną metamorfozą zachwyciła się Małgorzata Walewska.

Ja tu wstałam z szacunkiem i uwielbieniem do tego, jak bardzo dobrze odtworzyłeś kobiecą postać – stwierdziła.

Zobacz także:

Komplementów nie szczędziła mu również Katarzyna Skrzynecka.

Od początku, jak pojawiłeś się na scenie, widziałam, jak jesteś skupiony, zmobilizowany, tak napracowany nad postacią. U ciebie ani na chwilkę nie pojawił się ten męski głos. Naprawdę byłeś identyczny z oryginałem – oznajmiła jurorka.

Po Michale zawitał Elvis Presley czyli Kuba Zdrójkowski. W przygotowaniu roli tradycyjnie pomagała mu wokalnie Agnieszka Hekiert, a choreografią zajął się Krzysztof Kris Adamski. Jednak tym razem nad całością postaci czuwał artysty nazywany polskim Elvisem, czyli... Michał Milowicz. Po wysłuchaniu utworu „Hound Dog” Robert Janowski nie krył zdziwienia.

Wchodzisz i śpiewasz barwą Presleya. Według mnie było aż 80% barwy młodego Elvisa, co mnie bardzo zaskoczyło. Jestem na tak – ocenił.

Zdanie Roberta potwierdził Lesław Żurek. 

Na początku może nie uwierzyłem w wygląd, ale jak usłyszałem głos, to mnie przeniosło bliżej Elvisa. Kuba jest właśnie bardzo blisko pierwowzoru Presleya z jego młodych lat – oznajmił aktor.

Kolejny uczestnik też nie miał łatwego zadania. Robert Szpręgiel wylosował znany utwór Barbary Streisand „Women in Love”. Czy poczuł tę kobiecość?

Każdy twój występ mnie zaskakuje, a wręcz wbija w fotel, bo od pierwszego odcinka nie widziałem tam Roberta. Dzisiaj wychodzisz i jesteś świadomą, dojrzałą kobietą – skomentował Robert Janowski.

Po pierwsze, jestem zachwycona tobą, jako uczestnikiem tego programu. Jesteś zaskakujący w każdej kreacji. Po drugie, jestem też szczęśliwa, że reprezentant mojego świata stoi na tej scenie. Bardzo pięknie uchwyciłeś piękne kobiece niuanse. Zachwycił mnie twój sposób prowadzenia frazy. Głos Barbary Streisand mamy wszyscy w uszach. Nie usłyszałam go w twoim wykonaniu, ale też nie usłyszałam twojego głosu jako Roberta. Dokonałeś metamorfozy, choć nie do końca w tę kobietę, o którą chodziło – dodała Małgorzata Walewska.

Piąta na scenie pojawiła się Kasia Wilk, wcielając się z powodzeniem w Kasię Nosowską. W utworze „Ja pas” poczuła się jak ryba w wodzie.

Z przyjemnością na stojaka to powiem. W tej edycji jest cholernie wysoki poziom. I w tej cholernie trudnej konkurencji, dla mnie dziś wyboksowałaś dziesiątkę za to wykonanie Kasi Nosowskiej. Coś niesamowitego. Kasia, leżę na łopatkach – skomentowała Katarzyna Skrzynecka.

Widać było, że tu załatwiłaś kilka swoich spraw. Załatwiłaś to swoimi rękami, natomiast głosem i postacią Kasi Nosowskiej – zauważył Robert Janowski.

Katarzyna Ucherska zmierzyła się z piosenką zespołu Enej pt. „Kamień z napisem love” i… nauką gry na akordeonie.

Kasiu, to jest urocze. Wyczuwałem twój wielki dystans, fajną, dobrą zabawę, jaka powinna być w tym programie. Takiego elementu potrzebowałem. Fajny luzik, podobał mi się – skwitował odprężony Robert Janowski.

Ja też sobie przypomniałem, słuchając cię że to jest program rozrywkowy i tu się trzeba bawić. Miałem chwilę takiego odleżenia. Nie był to pierwowzór, ale stworzyłaś ciekawą postać – podsumował Lesław Żurek.

A potem weszła Ewa Błachnio w roli Miry Kubasińskiej, czyli wokalistki zespołu Breakout. Gwiazda polskiej sceny kabaretowej ze spokojem zaśpiewała „Poszłabym za Tobą”.

Ewka, ja cię nie poznaję! Ty jesteś wulkanem na co dzień, a tu się tak powściągałaś. Aktorsko jesteś bardzo inteligentną artystką, Zauważyłem, że nie była to Mira Kubasińska, ale była walka o to, żeby była – zażartował Robert Janowski. 

Na koniec na scenie ukazał się Steven Tyler, w którego wcielił się Janusz Radek. Pozamiatał scenę utworem „Cryin'”. Gdy tylko muzyka się skończyła, Robert Janowski nie był w stanie ukryć swoich wielkich emocji.

Całe życie marzyłem, żeby spotkać Tylera. Zrobiłeś mi taką przyjemność. To jest mój idol, mój guru, moje najważniejsze wszystko, co w muzyce istnieje. Zaśpiewałeś Stevena Tylera, jakbym był na jego koncercie, na wszystkich, które były w Polsce. Zazdroszczę ci, I love you. Wybitny występ – oznajmił.

Wilczysko, które wyżarło nam mnóstwo fantastycznej energii. Wyszczekało, wywarczało, wywyło w najwyższych tonacjach i w najlepszym stylu –dodała równie zafascynowana tym występem Katarzyna Skrzynecka. 

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” – kto wygrał 4. odcinek?

Tym razem obyło się bez większych zaskoczeń. Czwarty odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” wygrał Kuba Zdrójkowski jako Elvis Presley. Czek na 10 tysięcy złotych przekazał na rzecz Fundacji „Rozszczepowe Marzenia”.

Kuba Zdrójkowski jako Elvis Presley w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo 17” / fot. mat. prasowe Telewizja Polsat

Tabela wyników po 4. odcinku programu przedstawia się następująco:

  1. Kuba Zdrójkowski 
  2. Kasia Wilk
  3. Janusz Radek
  4. Ewa Błachnio
  5. Michał Milowicz
  6. Katarzyna Polewany
  7. Robert Szpręgiel
  8. Katarzyna Ucherska