Widzieliście już "La La Land" z Ryanem Goslingiem i Emmą Stonę w roli głównej? To najczęściej nagradzana i nominowana do prestiżowych nagród filmowych produkcja filmowa - 7 Złotych Globów, 11 nominacji do brytyjskich nagród BAFTA i 14 nominacji do Oscarów 2017.

Cały świat pokochał i oszalał na punkcie miłosnej historii pianisty jazzowego i początkującej aktorki. Postanowiliśmy wybrać dla wszystkich, którzy pod wpływem filmu "La La Land" chcieliby przypomnieć sobie inne, kultowe musicale

Musicale w stylu "La La Land"

1. "Pokochajmy się"

Musical z 19690 roku, w którym główną rolę zagrała piękna Marilyn Monroe. Film opowiada o multi-milionerze, który dowiaduje się, że na Brodwayu ma zostać wystawiona sztuka wyśmiewająca jego i inne osobistości ze świata rozrywki. Postanawia zatrudnić się w spektaklu i zagrać samego siebie. Podczas prób spotyka piękną Amandę Dell i zakochuje się w niej bez pamięci. Film otrzymał nominację do Oscara w kategorii "Najlepsza muzyka".

2. "Vengo" 

Uwielbiacie flamenco i hiszpańską Andaluzję? Ten film jest stworzony właśnie dla Was. Przepiękna muzyka (Cezar w kategorii "Najlepsza muzyka filmowa") , wzruszająca historia, która z całą pewnością wyciśnie niejedną łzę. 

3. "Dziewczyna z prowincji"

Musical z 1954 roku, w którym świetną rolę Grace Kelly (nagrodzona Oscarem i Złotym Globem). Film opowiada historię Franka Elgina (w tej roli Bing Crosby), zapomnianego gwiazdora musicalów, który marzy o powrocie do czasów sławy i blichtru.

4. "Upiór w operze"

Klimat Paryża, zachwycające zdjęcia, piosenka "Learn To Be Lonely" nominowana do Oscara i Złotych Globów. "Upiór w operze" to miłosna opowieść o oszpeconym geniuszu, który zakochuje się w śpiewaczce (w tej roli nominowana za tę rolę do Złotych Globów Emmy Rossum). 

5. "Hair"

Skoro o musicalach mowa, to zdecydowanie w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowego "Hair". Roztańczony i rozśpiewany film opowiada historię chłopaka z Oklahomy (w tej roli John Savage), który pod wpływem pewnej grupy hipisów poznaje uroki beztroskiego życia. 

6. "Chicago"

42 nominacje i 27 zdobytych nagród - w najbardziej prestiżowych kategoriach. To jeden z najczęściej nagradzanych musicali w historii kina. Ekranizacja musicalu Johna Kandera, Freda Ebba i Boba Fosse z udziałem Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones i Richarda Gere'a nie tylko zgarnęła masę nagród, ale przede wszystkim zarobiła ponad 306 milionów dolarów ze sprzedaży biletów.

7. "Skrzypek na dachu"

Trzy Oscary, dwa Złote Globy i jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenek ze wszystkich musicali. "Skrzypek na dachu" od wielu lat uważany jest za najważniejszy i najlepszy musical w historii kina. Pozycja obowiązkowa.

8. "Les Misérables: Nędznicy"

2013 rok należał do tego musicalu. Oscar dla Anne Hathaway w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa", Złoty Glob dla Hugh Jackmana i Anne, a także 4 statuetki BAFTA. "Les Misérables: Nędznicy" to musical na podstawie powieści Victora Hugo, w której przeplatają się miłość, walka, nadzieja i marzenia.

9. "Tańcząc w ciemnościach"

Przepiękny musical z Bjork w roli głównej opowiadający o tracącej wzrok Selmie, która ciężko pracuje, aby uzbierać na operację syna (on także traci wzrok). Przygotujcie zapasy chusteczek i zanurzcie się w genialny film Larsa Von Triera.

10. "Zabawna buzia"

Audrey Hepburn jako Jo Stockton i Fred Astaire w roli Dicka Avery'ego. On jest fotografem mody szukającym modelki, a ona pracuje w księgarni sprzedając książki. Przypadkiem trafiają na siebie w magicznym Paryżu i pozwalają, aby rozkwitła między nimi miłość. Bardzo przyjemny musical, przy którym będziecie się świetnie bawić.

11. "Gdyby jutra nie było"

Musical prosto z Bollywood, w którym jeden z głównym bohaterów Aman próbuje zeswatać Nainę ze swoim przyjacielem Rohitą. Jeżeli lubicie rozśpiewane i roztańczone musicale, to ten z pewnością przypadnie Wam do gustu. 

12. "Zabawna dziewczyna" 

Barbra Streisand w roli Fanny Brice, która marzy o karierze w branży rozrywkowej. Musical otrzymał Oscara w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa", a także Złotego Globa w tej samej kategorii.

13. "Dźwięki muzyki"

Ona uczy się na zakonnice, a on jest ojcem siedmiorga dzieci. W pewnym momencie ich drogi życiowe przeplatają się i rodzi się uczucie. 5 Oscarów i dwa Złote Globy powinny Was przekonać do obejrzenia tego musicalu.

14. "Deszczowa piosenka"

Kto z Was nie zna deszczowej piosenki? Z pewnością większość z Was przynajmniej raz w życiu ją zanuciła. Musical z 1952 roku, w którym występują gwiazdy kina niemego. 

15. "My Fair Lady"

Audrey Hepburn jako Eliza Doolittle zamienia się ze zwykłej dziewczyny w prawdziwą damę. Wszystko za sprawą profesora Higginsa.

16. "Moulin Rouge!"

Nicole Kidman i Ewan McGregor w rolach głównych wielokrotnie nagradzanego musicalu "Moulin Rouge!". Ubogi poeta zakochuje się w gwieździe klubu Moulin Rouge.

17. "Grease"

Jeden z najbardziej uwielbianych musicali w historii kina. W roli głównej John Travolta (Danny Zuko) i Olivia Newton-John (Sandy Olsen). 

18. "Zakochani"

Kolejny musical prosto z Bollywood. Marzyliście kiedyś, aby poznać miłość w samolocie? Karan ma to szczęście i zakochuje się w Rhea podczas lotu z Mumbaju do Nowego Jorku. Jednak ich miłość musi przejść pewną próbę czasu.

19. "Veer-Zaara"

On jest indyjskim pilotem, a ona swoją urodą zniewala z nóg. Pomiędzy Veerem i Zaarą rodzi się gorące uczucie, na drodze którego stanie narzeczony dziewczyny.